15 Yaş İçin Kilo Verme Önerisi

KırAtlıLiberal

Hectopat
Boy 1.77 82-83 Kilodayım spor olarak Kick Boks yapıyorum doktor bana "kilo vermen gerek yoksa boyun uzamaz" dedi ne yapabilirim? Vücut olarak kiloludan çok iri, kalıplı gözüküyorum görünüş açıdan sıkıntı yok ama sağlık açısından iyi durmuyor gibi gözüküyor. Bu konuda ne yapabilirim?

Boy 1.77 82-83 Kilodayım spor olarak Kick Boks yapıyorum doktor bana "kilo vermen gerek yoksa boyun uzamaz" dedi ne yapabilirim? Vücut olarak kiloludan çok iri, kalıplı gözüküyorum görünüş açıdan sıkıntı yok ama sağlık açısından iyi durmuyor gibi gözüküyor. Bu konuda ne yapabilirim?
Ekstra olarak yüzme yapabilirsiniz,eğer matınız varsa evde de spor yaparak ve düzenli beslenerek kolayca verebilirsiniz.

15 yaşımda ben de senin gibiydim. Boy ve kilom hemen hemen aynıydı. Kilo vermek istiyorsan sağlıksız beslenmeyi kesmen gerek. Ben 12 yıl kick boks yaptım. Kilo verdim ama yemeği de sağlıklı yedim. Sadece spor ile istenilen kiloya ulaşılmıyor. Fastfood ve aburcubur hiç yeme.

Boyun kısa değil, zaten ağırlığının çoğu kas kütlesidir büyük ihtimalle. Ben abur cuburu bayağı azaltmıştım 3-4 ay boyunca. Fazla da kaslı olmayınca 1 senede 10 kiloya yakın vermiştim. Eğer yağlı değilsen fazla kilo veremezsin zaten.

Doktorun dediği bende olmuş anlaşılan 😀
Kick Boks dışında fitnessa yönelebilirsin. Bu sayede 12 kilodan kurtuldum daha fazlasını vermek istiyorum çünkü boyda sıkıntı yaşayacakmışım gibi hissettiriyor.

ben 17 yaşındayım 35 kilo falanım kilo almayı çalışıyorum vejeteryanım bu arada

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı