Kilo verme ve kişisel bakım

Hata yapıyorsunuz hem de çok büyük ! Yağ vermeden ödem atmadan spora başlamak futbol topu gibi olursun sakın böyle bir hata yapma yağ oranını ilk başta kalori alımını azaltıp ondan sonra sporla destekleyeceksin. Bana diyetisyen ilk başta yasakladı yoksa kas yakarsın eğer kan şekerin yüksek değilse açlık hissetmezsin zaten 3 saat ara öğünle 9 a kadar sabah 9 öğlen 12 sonra saat 3 saat 6 ve saat 9 karbonhidratı akşama doğru azaltacaksın. Ben diyetisyene başladığım zaman 3000 kalori yakıyordum şuan 2450 kalori sporla destekleyip 2900 a çıkarıyorum verdiğim 26 kilonun 10-15 kg yağ 5-10 ödem 1.5 kg ise kas metabolizma hızını arttır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli aynı şeyleri yaşamaktan bıktım artık sosyalistim ama çevrem yok. Yeni arkadaş edinebilecek yerim yok. Evde kalayım desem PC yok. Oyun oynanabilecek PC yok daha doğrusu. Ne zaman ipleri elime alsam fiziksel (dış görünüş ) görünüş el vermiyor. Sürekli yargılanma hissediyorum. İki vursam devirecek güçteyim ama çekiniyorum. Kavga yapmaktan korkuyorum ufak şeye gaza gelip sönüyorum. Biraz kiloluyum fakat düzelemiyorum. Tam bu sefer derken kendimi yemekte buluyorum. Ne yapabilirim zayıflayabilen varsa formülünü söylesin? Evet sadece zayıflamak zayıf olsam lider vasıflıyım. İnternette bir sürü zayıflama programı falan var ama hepsi boş. Diyetisyene gidemem ailevi yani. Burnum büyük siyah nokta, leke, sivilce sebeplerinden. Ne zaman misafirliğe gitsek çok kilo almış. Burnun çok büyük. Kilolu olduğum için kısa boyluyum kimse beni adam yerine koymuyor düzeltebilecegim bir şey var mı? İki insan yüzü görsem cıvıtıyorum ve mal yerine konuluyorum hayat bana 99999-0 önden başladı anlayacağınız.
Seni yargılayıcı bir şekilde eleştirenlere dikkate alma. Kendin gibi birisini bul bence daha iyi anlaşırsınız. Mesela ben en iyi arkadaşımla Portalsepeti virüsü sayesinde arkadaş hatta dost olduk.

Bu yaptığım konuyu hortlatmak mıdır? Bilmiyorum, ama durum düzeldi geçen 3.5 sene içerisinde. Zayıfladım, özgüvenim kendime geldi ve şimdi daha iyiyim. Hayattan istediğim şeyleri biliyorum, kendime bakım yapıyorum. Arkadaşlar size yardımcı olacak şey yine kendinizdir. İstediğiniz kadar motivasyon videoları falan izleyin değişen hiçbir şey. Param yoktu çalıştım, Spora gitmedim ama evde kendim yaptım. Ehliyet yoktu, çalıştım aldım. PC'm yoktu onuda çalışarak aldım. Çok kız arkadaşım oldu çok ortamdan ortama girdim. Önemli olan kendin başkası asla senden daha önemli değil asla unutma. Öncelik sen, yaparsan sen yaparsın başkası değil. Motive sözler, videolar falan değil. Ne istediğini bul ve yola koyul. Öyle bir yol olsun ki sonunu acaba diyebilceğin değil. Keskin hatlar çizen yollar olmasın çünkü zamanla kayıyorsun. Müslüman biri iken ateist oldum, İktidar yanlısı iken muhalif oldum. Osmanlıcı iken Atatürk'ün izinde giden biri oldum. O yüzden hatlarınız keskin olmasın hayat sizi çok garip yollara savuruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı