15 Yaş İçin Kas Çalışma Programı

Magic_Lord

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 15 yaşındayım. Boyum 1.81, kilom 61. Evet kilom biraz az boyuma göre. Benim evde dambıllarım var 5kg. Sağ kolumla 50 kere kaldırıyorum yani yeni başlamış değilim. Sol kolumla 25 anca. Siz bana ne gibi bir program önerirsiniz maddeler halinde yazar mısınız? Mekik kolay yaparım. Şınav çok zor ama ya. Ben mi yanlış yapıyorum bilmiyorum, 10 tane şınav anca çekiyorum. İşte siz bana önerin. Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim 1 sene oldu başlayalı. 17 yaşındayım ve gerçekten protein tozuyla beraber istediğim vucüt oldu. İlk başlarda evde biraz kendini toplarla. Youtube vb. kaynaklardan videolar izleyerek temel hareketleri kavra hareketleri doğru yapman çok önemli. Çok fazla video var bu konuda. Düzenli olarak günde 1 saat çalış ve 1 ay boyunca tavsiyem vücudunun bütün bölgelerini çalıştır. Vücudun spora alışsın ve o hamlığı at. Daha sonra imkanın varsa spora salonuna gidersen ve düzenli bir şekilde spor yaparsan gayet güzel olur. Takıldığın yerde aklındaki soruları da hocalara sorarak güzel bir şekilde spor yapabilirsin. İlk başlarda protein tozu falan kullanma gerek yok. 3 - 4 ay sonra kullanmaya başlayabilirsin. Bilinçi ve yerinde kullanımda hiçbir zararı yoktur tozun bunuda belirteyim.

Bir hocaya danışmanı tavsiye ederim. Bizim yapacağımız tavsiyeler pek uygun olmaz belki. Senin kilona ve vücut yapına uygun bir program çıkarır sana. Beslenmene dikkat et. Süt, balık gibi şeyleri çok yemeye çalış. Fındık gibi enerji verici şeyleri sürekli tüketmeye çalış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı