15 yaşında 1.63 birisi daha ne kadar uzar?

Andorex7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 15.5 yaşındayım boyum 163 annem 152 babam 175 kemik yaşı tayini için doktora gittik. Kemik yaşımın yaşımla uyumlu 15.5 olduğunu söyledi ama boyumun uzayıp uzayamayacağı hakkında bilgi vermedi sorduğum halde. 3 ay sonra tekrar gel dedi sadece ergenliğe 13 yaş civarında girdim boyum hiç hızlı uzamadı. Her sene 4-5 cm civarında uzadım sizce boyum ne kadar uzar? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim :) kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• CC548CCF-25C8-46EB-AFEA-33594B0D5E26.jpeg
    CC548CCF-25C8-46EB-AFEA-33594B0D5E26.jpeg
    88,7 KB · Görüntüleme: 42
Öncelikle boy uzama mevzusu ile ilgili konu açan çok kişi var buradaki aktif kesimin %90'dan fazlası ortopedi doktoru değil. Yani biz ne söylesek boş aslında. En iyisi doktora gittiğinde ona sorman. Ama gördüğüm kadarıyla epifiz plakların açık eğer yılda 8-12 cm arası uzama olmadıysa(genelde ergenlikten 1 2 sene sonra pik yapıp düşer mesela 13 yaşında ergenliğe giren birisi 14-15 yaşında 1 senede 10cm uzar sonra yılda 6-4-3cm diye düşer uzaması.)Bana göre 18 olduğunda 170 üstü olursun. Dayılarda önemli genetik olarak. Bir arkadaşım annesi babası 165 kendisi 192 ama dayıları uzunmuş. Sadece iyi uyumaya bak beslenme ve sporun boyu etkilediğini düşünmüyorum. Hepsi genetik.

Öncelikle boy uzama mevzusu ile ilgili konu açan çok kişi var buradaki aktif kesimin %90'dan fazlası ortopedi doktoru değil. Yani biz ne söylesek boş aslında. En iyisi doktora gittiğinde ona sorman. Ama gördüğüm kadarıyla epifiz plakların açık eğer yılda 8-12 cm arası uzama olmadıysa(genelde ergenlikten 1 2 sene sonra pik yapıp düşer mesela 13 yaşında ergenliğe giren birisi 14-15 yaşında 1 senede 10cm uzar sonra yılda 6-4-3cm diye düşer uzaması.)Bana göre 18 olduğunda 170 üstü olursun. Dayılarda önemli genetik olarak. Bir arkadaşım annesi babası 165 kendisi 192 ama dayıları uzunmuş. Sadece iyi uyumaya bak beslenme ve sporun boyu etkilediğini düşünmüyorum. Hepsi genetik.
Teşekkürler abi yılda 8cm hiçbir zaman uzamadım dayılarımda 175 civarı bi tık içimi rahatlattın sağolasın :)

Kardeşim sıkıntı etme erkeklerde boy uzaması 20'ye kadar devam ediyor elbet bir yerde patlar uzaman.
Teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı