16 yaşında 1.65 boy normal mi?

ben 15ime giricem boyum 180 civarı. gece 5e kadar uyanıksa uyku duzeni yoksa sporla uğrasmıyorsa kısa kalır
Gece baya oturuyormuş uyardım

Ellerimde yaralarla yağmurun altında basketbol oynardım 1-2 saat. D vitamini, B12 ve C vitamini takviyesi aldım. Günde yarım litreye kadar süt içiyordum. Ayrıca benim babam da geç uzamış. Ben hep düzenli olarak yılda 5-6cm civarı uzadım. Basketbol boy uzatmaz, sadece genetiğindeki sınıra ulaşmasını sağlar. Genetiğinde 1.80 olmak varsa üstüne geçemez. 11 Yaşında boyum 1.37 falandı okulda ölçülmüştü. Hep düzenli uzadım yani, bir anda atılım olmadı. @Ali_Bey378 Eğer ''yeğeniniz'' olarak bahsettiğiniz kişi sizseniz utanmanıza gerek yok, kimse sizi yargılamaz.
Hocam ben değilim gerçekten. utanacak bir mesele yok zaten ben dert etmem böyle seyleri, o da zaten 10 sene sonra çok umursamaz bence bu ara biraz takmış ne yapabilirim diye sordu çok fazla bilip bilmeden de bir şey tavsiye etmek istemedim , ben anlamam diye de geçiştirmek istemedim

Genetik ile alakalı bir durum hocam ailende kısa varsa sende kısa olabilirsin. Benim kuzenim 17 yaşında 4cm uzamıştı sonra bir daha uzamadı.
Anladım hocam , yapacak bir şey yok ben geç yatmamasi konusunda vs tavsiye vereyim de yine de şansını denesin

Son düzenleme:
16 yaşında yeğenim dert edinmiş boyum 165 nasıl uzatiriz amca dedi. Ben ne anlarım dedim ne tavsiye edersiniz? Çok klişe olacak ama süt iç mi diyeyim?

Çok dert etmesin kimisi erken uzuyor kimisi geç ben 15 yaşında 178 oldum millet 17-18 yaşında 180'i geçti günün sonunda onlar uzun oldu.

Arkdaşlar hayatımda erken uyumadım geneliikle 3*4 saat uyku ile yaşıyorum bu aralar 3-4 yaşımdan beri göz altlarım her zaman simsiyah olmuştur bu genetik bişey zanlediyordum ama düzgün 11 de yattığım bir haftada geçti neredeyse bi test yapmıştım. Sütü kahve dışında sevmem tek içilmez bişey korkunç oluyo tadı muzlu süt flan en sade içilebilir şeydir benim içim.
Yaş 13 boy 170 kilo 65 annem 165 babam 172 Dedem 193 müş gençken şuan 189 flan olması lzm dik durduğunda babannemde 147 kadın frodonun kız kardeşiymiş galiba.
Bide dedemin babannemi öpmek için eğilmesi gereken mesafe çok komik :D ayrıca akraba evliliği olmuş ve acaba dedem de pedoluk var mıydı bu kadar kısa kadın aldı demeden zor oluyo :D

Evet, genetik olmazsa olmuyo arkadaş dedem olmasa hobbit olacaktım heralde :D

Barfiks denedim dahada uzamak için popo üstü düşüp kuyruk kemiğimi incittiğimden beri spora uzağım.

Göbekli ve koşamayan biriyim.

Genetikleri kötüyse asla kafaya takmasın öyle uğraşmasında uzatmak için öyle bişey yok hiç bir spor uzaatmaz . En fazla omurilik arası boşluk artabilir elma toplama harketiyle yada basketle o da geçici bir uzamadır bıraktığında sporu eski haline döner..

Saçma şeyler zaten boy ben geçen sene çok takıyordum benden kısa olan herkes beni geçti sanırım sağlıksız hayatımdan dolayı.

Sınıfta bedende boy sırasında 12. falan geliyodum 18 lik sınıfta baya psikolojim bozuluyordu.
Şu an takmamaya çalışıyorum.

Arkdaşlar hayatımda erken uyumadım geneliikle 3*4 saat uyku ile yaşıyorum bu aralar 3-4 yaşımdan beri göz altlarım her zaman simsiyah olmuştur bu genetik bişey zanlediyordum ama düzgün 11 de yattığım bir haftada geçti neredeyse bi test yapmıştım. Sütü kahve dışında sevmem tek içilmez bişey korkunç oluyo tadı muzlu süt flan en sade içilebilir şeydir benim içim.
Yaş 13 boy 170 kilo 65 annem 165 babam 172 Dedem 193 müş gençken şuan 189 flan olması lzm dik durduğunda babannemde 147 kadın frodonun kız kardeşiymiş galiba.
Bide dedemin babannemi öpmek için eğilmesi gereken mesafe çok komik :D ayrıca akraba evliliği olmuş ve acaba dedem de pedoluk var mıydı bu kadar kısa kadın aldı demeden zor oluyo :D

Evet, genetik olmazsa olmuyo arkadaş dedem olmasa hobbit olacaktım heralde :D

Barfiks denedim dahada uzamak için popo üstü düşüp kuyruk kemiğimi incittiğimden beri spora uzağım.

Göbekli ve koşamayan biriyim.

Genetikleri kötüyse asla kafaya takmasın öyle uğraşmasında uzatmak için öyle bişey yok hiç bir spor uzaatmaz . En fazla omurilik arası boşluk artabilir elma toplama harketiyle yada basketle o da geçici bir uzamadır bıraktığında sporu eski haline döner..

Saçma şeyler zaten boy ben geçen sene çok takıyordum benden kısa olan herkes beni geçti sanırım sağlıksız hayatımdan dolayı.

Sınıfta bedende boy sırasında 12. falan geliyodum 18 lik sınıfta baya psikolojim bozuluyordu.
Şu an takmamaya çalışıyorum.
Bence çok takmamalisiniz yaşınız ilerlediğinde takılmaması gereken şeyler olduğunu anlayacaksıniz

Ben dahil ailem 1.71 abim 190'a yakın. Çünkü 6 sene basketbol oynadı ergenlik döneminde. İşe yarar. Aynı şekilde kuzenim de uzun,oda yıllardır basketbol oynuyor.

Ben dahil ailem 1.71 abim 190'a yakın. Çünkü 6 sene basketbol oynadı ergenlik döneminde. İşe yarar. Aynı şekilde kuzenim de uzun, oda yıllardır basketbol oynuyor.

Doğrudur hocam da yaşı olmuş 16 bu saatten sonra çok etkiler mi bilemiyorum çok umutlandirmadan yine de tavsiye edeyim.

Bence çok takmamalisiniz yaşınız ilerlediğinde takılmaması gereken şeyler olduğunu anlayacaksıniz.

Genetik çok önemli yer kaplıyorsa çok ciddi de uzamaz bu saatten sonra da şansını denesin yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı