15 yaşında 155 cm boydan nasıl uzanır?

Bbaran1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU 5600G, ram 2x8 gb 3200 mhz ddr4, 75 hz monitör, b450M HDV anakart, kioxa 500 gb nvme ssd.
Meslek
Öğrenci
15 yaşındayım. Ailemde kısa yok. Annem 1.60 babam 1.80 kadar abim 1.85 falan. Kuzenlere falan da bakıyorum hepsi uzun abim de benim yaşımda kısaymış sonra birden uzamış. Bu yaz biraz daha gelişim gösterdim gibi sesim ergen sesine döndü diyorlar boyum biraz daha uzadı ancak yine de sınıfımdakiler 170-180 iken ben 155 falanım. Taktım kafaya en azından bir yol yok mu şöyle okul açılmadan 5 santim falan atabileyim? Yardımcı olursanız sevinirim ve bu konuda bilgili olup bunu görenler yanıtlasın görüp es geçmesin.

15 yaşındayım. Ailemde kısa yok. Annem 1.60 babam 1.80 kadar abim 1.85 falan. Kuzenlere falan da bakıyorum hepsi uzun abim de benim yaşımda kısaymış sonra birden uzamış. Bu yaz biraz daha gelişim gösterdim gibi sesim ergen sesine döndü diyorlar boyum biraz daha uzadı ancak yine de sınıfımdakiler 170-180 iken ben 155 falanım. Taktım kafaya en azından bir yol yok mu şöyle okul açılmadan 5 santim falan atabileyim? Yardımcı olursanız sevinirim ve bu konuda bilgili olup bunu görenler yanıtlasın görüp es geçmesin.

Hocam okul açılana kadar doğal bir şekilde boyunuz uzamaz.
Ancak postürünüzü düzeltirseniz 1.5-2.5 cm bir artış yakalarsınız ek olarak büyüme çağında olduğunuz için şu anda uyku düzeniniz ve sağlıklı beslenmeniz boyunuzun uzaması için gereken şeyler, bunlara uyarsanız büyümenizin ve postür düzeltmesinin etkisiyle 5cm boy atarsınız diye düşünüyorum fakat kesin bir şey ortada tabii ki de yok 1 ayda 5cm boy normal bir şekilde atabilirsinde dediğin gibi abin bir anda boyu uzamış biraz belirsiz işler fakat sen büyümene destek çıkarsan sağlıklı ve ulaşabileceğin en iyi boylara çıkabilirsin.

Doktora gittik test falan yaptılar uzamaya engel bir hastalık yok abindeki gibi muhtemelen uzarsın dedi

Genetik. Baban kısalık geni, annen kısalık geni taşıyorsa doğal olarak seninde kısa olma şansın var. Ve o şans sana tutmuş olabilir. Dik durma egzersizleri ile 2-3cm daha uzar. Onun dışında tamamıyla genetik.

Genetik. Baban kısalık geni, annen kısalık geni taşıyorsa doğal olarak seninde kısa olma şansın var. Ve o şans sana tutmuş olabilir. Dik durma egzersizleri ile 2-3cm daha uzar. Onun dışında tamamıyla genetik.
Doktorlar sorun yok uzarsın demişlerdi hastalık vs de yok geç olacak ama uzarsın demişlerdi abin gibi

Çekinik genler bir araya gelmiş şansınıza baban demek ki boy bakımından Aa anan ise aa abinde bu çaprazlamadan Aa çıkmış sen ise aa.

Geri
Yukarı