15 yaşında astral seyahat yapmak mantıklı mı?

15 yaşında astral seyahat yapmak mantıklı mı? Zarar verir mi musallat olurlar mı?
Hocam kusura bakmayın da ne gerek var ki durduk yere :D? Yani diyelim yaptınız geri gelememe ve bedene bağlanamama ve dediğiniz gibi musallatlık durumları gibi büyük ihtimalli riskler de var. Yani en kötü komada kalabilirsiniz veya direkt ölebilirsiniz. Bağlanamazsanız mahşere kadar arafta bekleyen bir ruh olarak kalacaksanız. Dünyadaki bir gölge gibi de varlığınızı sürdürebilirsiniz. Musallatlık konusunda ise bazı ruhlar bedeninizi ele geçirmek için sizi rahatsız edebilir. Bazıları ise bir daha onların alemine geçmenizi istemezler. Fakat bazıları ise karanlıkta onlara katılmanızı isterler. Astral seyahat Lucid Dreaming ile karıştırılmış birşey yani düşüncelerin ve ruhani alemin görülebildiği, gerçeğe yansıtıldığı bir yer astral alem. Bununla beraber yanlış bilmiyorsam bu olay için 3. Göz açılmalı fakat bazı şahsiyetler de yaptıktan sonra otomatik olarak açılıyor diyor, emin değilim yani o konuda ama eğer derseniz, ben göreceklerime dayanabilecek, o varlıkları ve olayları görecek kadar cesurum, o zaman deneyebilirsiniz. Ha şunu da ekleyelim, gerçek olmasıyla beraber oldukça zor birşeydir astral seyahat. Uzun süreli meditasyonlar, günlük yakılması gereken tütsüler vs. gerektirir. Eğer yeteneğiniz varsa birkaç yıl, yoksa da bir ömür isteyen bir iştir. Yapanlar da genelde hayata ya hep ya hiç kuralı ile hayatlarına devam ettiler. Yani bazıları dönünce tamamen inançsız, bazıları ise tamamen dindar olarak dönebiliyor. Sizin tercihiniz olan birşey.

Var diyelim.. Anlattıklarına göre;

İnsanlara musallat durumu olur.. Korkuturlar.. Delirtirler..
Kendini Mehdi ilan etmemeye çalışacaksın.. Hatta deneyimin olmadığı için bu yaşta önermiyorum..

Kendi çapında keşif için gidebilirsin.. Niyetin olacak.. Zarar vermek, kargaşa yaratmak vs. durumun varsa kesinlikle önermem..

Hatta belki gizlenmeye çalışılan bir şeyler bile olabilir.. Zarar vermek deyimini iyi düşün..

Yorumlara bakıyorum da çok çocukça ve çok saçma. :D
İnsanlar nasıl sizin her hangi bir şeye inanmamanıza saygı duyuyorsa sizin de bir dinin içerisinde bahsi konu geçen şeye saygı duymanızı öneririm.
Saygısızlık veya çocuksuluk göremedim. Düşüncemin aksini iddia ediyorsanız karşılık verebilirsiniz.

Saygısızlık veya çocuksuluk göremedim. Düşüncemin aksini iddia ediyorsanız karşılık verebilirsiniz.
Neden birden parladın?
Cevabımı sana verseydim cevapla butonuna basardım sen de bana karşılık verebilirdin.
Sana emoji koymuş olmam sana cevap verdiğim anlamına gelmiyor sadece düşünceni beğenmediğimi belirtmiş oluyorum.

Neden birden parladın?
Cevabımı sana verseydim cevapla butonuna basardım sen de bana karşılık verebilirdin.
Sana emoji koymuş olmam sana cevap verdiğim anlamına gelmiyor sadece düşünceni beğenmediğimi belirtmiş oluyorum.
Parlamadım? Her cevap vermek parlamak mı oluyor? Sakin olmanızı öneririm.
Aşağıda bahsettiğiniz duruma ben de dahil oluyorum:
İnsanlar nasıl sizin her hangi bir şeye inanmamanıza saygı duyuyorsa sizin de bir dinin içerisinde bahsi konu geçen şeye saygı duymanızı öneririm.
"Beğenmeme" bırakmanız da bunu destekler. Bu yüzden yazma gereği duydum. Ayrıca dahil olmasam dahi yazmaya hakkım var, bunu sorgulayamazsınız.

Demek istediğim o ki, gücünüze gittiyse laf atmak yerine düzgün bir şekilde tartışabiliriz. Size en başından "Yarası olan gocunur." deyip kahkahayı basabilirdim de ama insan olma ve saygı duyma taraftarıyım.

Ya ne zamandır astral seyahat i araştırıyorum ve afedersiniz ama bir *** anlamadım. Birisi doğru düzgün açıklayabilir mi lütfen? Nedir bu meret.

Astral seyahat; insanların göbeklerinde bulunan, gümüş kordon olarak adlandırılan ve ruhu bedenle bir arada tutan bağın sabit tutularak ruhumuzun bedenle olan bağının koparılmadan alemlerde gezinebilmesidir. Çoğu kesim buna inanır çünkü ruhun varlığı insanların ilgisini çekmekle beraber insanları ruhun detaylarını öğrenmeye sevk etmiştir. Benim şahsi görüşüm ruhun varlığının görmezden gelinemeyeceğidir. Fakat dünyanın sadece maddeden ibaret olduğunu savunan insanlar bu tarz mistik olaylara inanmazlar. İnancınıza ve dünya görüşünüze bağlı olarak araştırma yapabilirsiniz, her kesimden insanın belli anlatımları var. Doğru bilinenleri ve farklı görüşleri putlaştırmadan dikkate almak, araştırma yaparken her zaman iyidir. Umarım bu merakınız az da olsa karşılık bulmuştur.

Geri
Yukarı