15 yaşında spor salonuna gitmek

Çok ağır çalışmak çok iyidir deyipte tek seferde ilk defa 30 ve üzeri ağırlık kaldırırsanız boy uzaması tabii ki engellenir zaten sana verecekleri kartı bilgisayara okutursan günlük programın gözükecektir o programa göre çalış.

Çok ağır çalışmak çok iyidir deyipte tek seferde ilk defa 30 ve üzeri ağırlık kaldırırsanız boy uzaması tabii ki engellenir zaten sana verecekleri kartı bilgisayara okutursan günlük programın gözükecektir o programa göre çalış.
Milattan önce kalmış bir rivayettir ağırlık kaldırmanın boy uzasmasını engellediği zırvası ayrıca kaç kg kaldıracağını nereden biliyorsunuz belki yazdığınız ağırlık kolay gelecek adama. Sanki bütün insanoğlu aynı.

Milattan önce kalmış bir rivayettir ağırlık kaldırmanın boy uzasmasını engellediği zırvası ayrıca kaç kg kaldıracağını nereden biliyorsunuz belki yazdığınız ağırlık kolay gelecek adama. Sanki bütün insanoğlu aynı.

Az bir şey yumuşak olsanız?
Birincisi benim söylediğim cılız adamlar için ver bakayım kürdan gibi çocuğa 25-30 kilo kaldırabilecek mi? Açıkçası ben 15 yaşındayken 175 boy vardı ve 25 kilo zar zor kaldırıyordum şu an ise 18 yaşındayım 188 boy var 110 kilo adamım rahat 100 ve üstü kaldırırım burada önemli olan hocanın sporcunun kartına tanımladığı çalışma programı, ona göre ilerlemeli.

Hocam ben gidiyorum, enerjimi atıyorum ve gayet güzel. Hem sporumu yapıyorum kas yapmaya çalışıyorum ve sağlıklı bir hayat için uğraşıyorum hem de içimdeki o enerjiyi, siniri atıyorum.

Ağırlığı "kaldırmak" çok dobra bir terim. Göğsünle mi kaldırıyorsun bacağınla mı? Benim deadliftim vücut ağırlığımın 2.5 katı, benchim vücut ağırlığım 10 kilo kadar üstü sadece. 30 kiloyu herhangi bir insan bacaklarıyla çok rahat kaldırır. Curl yapmasını beklemezsiniz o kiloyla yeni başlayan birinin. Konuya dönecek olursak hayır boyunun uzamasını engellemez, ancak kendini sakatlarsan sorun olabilir o yüzden hareketlerde ağırlıktan çok düzgün forma odaklan. Düzgün formda da oldukça yeterli ağırlıklar kaldırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı