15 yaşındayım renk körüyüm, miyopum ve işitme kaybım var

xollieN

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, ben 15 yaşındayım. Bu aralar benim canımı sıkan bir şey var. 15 yaşında olmama rağmen hem miyopum, renk körüyüm, sağ kulağımda işitme kaybı var. Bu da benim canımı sıkıyor, kardeşlerimde falan bir şey yokken üçünün de bende olması garip geliyor.

Selamlar arkadaşlar, ben 15 yaşındayım. Bu aralar benim canımı sıkan bir şey var. 15 yaşında olmama rağmen hem miyopum, renk körüyüm, sağ kulağımda işitme kaybı var. Bu da benim canımı sıkıyor, kardeşlerimde falan bir şey yokken üçünün de bende olması garip geliyor.

Colorblind - Dalton for Google Chrome şu eklentiye bir bakın isterseniz geçmiş olsun.

Hocam her şey de bir hayır vardır karamsarlığa gerek yok kendinizi kusurlarınızla beraber sevin. Benim bu tarz rahatsızlığım olmasa da fiziksel olarak hoşuma gitmeyen birkaç şey var her şeye rağmen şükrediyorum ara sıra kendi kusurlarımla eğlendiğimde oluyor :)

Selam kardeşim,öncelikle bu dünyada yaşadığımız sıkıntılar karşılıksız kalmayacaktır,herkesin imtihanı farklı,mesela doğuştan hiç göremeyen,duyamayan,yürüyemeyen yatağa bağımlı insanlarda var,şuan yapacağımız en iyi şey sahip olduklarımızın kıymetini bilmek, bizden daha iyi durumda olanlara bakarak kıyaslama yaparsak kendimizi daha çok üzmüş oluruz,herkesin yeteneği farklıdır sende bahsettiğin şeyler olabilir ama diğer herkesten daha iyi olduğun yeteneklere sahipsindir. Mesela bende daha uzun olmak isterdim 180-190 olmak isterdim,burnumda eğrilik olmasın isterdim :) ama bazı şeyleri biz seçemiyoruz işte, mesela ayaklarım olduğu için gözlerim gördüğü için şanslıyım kollarım olduğu içinde ve daha bir çok şey.. kısacası sahip olduklarına bak ve ben niye böyleyim diye üzülme senden benden de daha zor durumda olanlarda var. Sonuçta bu dünyada ebediyen yaşamayacağız o yüzden sonsuza dek böyle olacak diye bişey de yok zamanını üzülerek değil mutlu olmaya çalışarak güzel geçir sağlıcakla.👋

Yeni konular

Geri
Yukarı