150 bin TL araç önerisi

Birhibile

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gömülü Yazılım Mühendisi
Arkadaşlar merhaba. İşe gidip gelmek için araç almayı düşünüyorum. Şunu öncelikle açıkça söyleyim, bana göre arabaların hiçbiri şu anki piyasa değerlerini hak etmiyor. ~100k₺ para verip aldığım araç ~2017, ~150k km I20 boş paket ve muadili oluyor. ~50k₺ verince 2005 civarları bir metal yığını alıyoruz. Fiyatlar şaka gibi. O parayı kazanmak için insanlar ömürlerini harcıyor. Bununla birlikte servisle gidip gelirsem işi kafayı yiyeceğim, her gün 6.30'da servise binip 1 saat yol çekmek insanı ruhen yoruyor.

Şimdi bu noktada önümde iki seçenek var. Ya ucuz yollu bir metal yığını alacağım ki ayağımı yerden kessin ya da tükürdüğümü yalayıp 100-150k₺'ya bir araba alacağım. İkinci opsiyonu seçersem bütün birikimimi harcamam gerekir ancak normalde borsada trade ile değerlendirmeye çalışıyorum. Size sorum şu:
  1. Öncelikle ne seviyede bir araç almam mantıklı olur?
  2. Sonrasında ise ne önerirsiniz? (1.3 altı dizel düşünüyorum yakıt ekonomisi ve Mtv'den ötürü)
Not: Yaş 25, sevgili vs. yok yani evlilik/aile derdi yok, lazım olursa 2015'te çıkan I20 kasasını ve benzerleri hoş buluyorum.

Geri
Yukarı