1500 TL hazır oyun kasası

ziya-akigo

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Toplam 1500 TL bütçem var ve hazır bir kasa satın almak istiyorum. Bu konuyu açmadan önce konuyla ilgili birçok yazı okudum, tavsiyelerin çoğunluğu hazır satın almaktansa toplama yapmanın daha iyi olduğu yönünde fakat benim toplama işini yapabilecek bir bilgi birikimim olmadığı için burada bu konuyu açmak durumunda kaldım. Sadece kasaya ihtiyacım var geri kalan parçalar monitör ve benzerleri mevcut durumda, önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Hocam toplama almak zorundasınız. Neden derseniz paranıza yazık olur. Bide zaten sistem önerdiğimiz sitelerde bir miktar daha fazla ücret ödeyerek sistemi onlara toplatabiliyorsunuz. Ve son olarak sistem montajı kolaydır. İki üç tane video izlersiniz ve takıldığınız bir yerde konu açarak arkadaşlara sorarsınız. Sıkıntı kalmaz.
bandicam 2017-05-13 22-42-35-216.png

Hocam öncelikle teşekkürler. Söylediğiniz gibi yapmaya karar verdim. Toplama yapacağım. Ana kart olarak bunu : MSI A68HM GAMING Soket FM2+ DDR3 2400Mhz(OC) VGA&HDMI&DVI Anakart
İşlemci olarak bunu : AMD A10 7870K Soket FM2+ 3.9GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU
Disk olarak bunu : Toshiba 1TB 32MB 7200rpm (DT01ACA100)
Harici disk olarak bunu : Kingston Hyperx Fury 120 GB 500/500MBs SSD Disk - SHFS37A/120G - incehesap.com
RAM ve kasa hakkında şuan kararsızım. Şimdi bazı sorularım var.
1. 2 adet 4 gigabaytlık RAM yerine 1 adet 8 gigabaytlık RAM taksam performans anlamında ya da herhangi bir farklılık olur mu ?
2. Piyasadaki büyük mağazalardan satın almak yerine daha ucuz fiyat veren sitelerden satın almamın bir sakıncası olur mu ?
3. Uygun fiyatlı 500 voltluk kasa öneriniz var mı ?

Sizin yorumunuzdan önce bir araya getirdiğim parçaları sonradan geliştirebilirim diye düşünüyorum. Yani daha sonra elime para geçtiğinde daha iyi bir ekran kartı takmak gibi mesela. Birde ayrıca topladığım sistem 1500 lirayı geçiyor o yüzden geç olsun güç olmasın düşüncesine geçtim biraz daha süre sonra olsun dedim. Sizin önerdiğiniz sistemin daha uygun fiyata geldiğinin ve daha güçlü performans vereceğinden hiç şüphem yok fakat her nedense bilmiyorum işlemci olarak önerdiğiniz işlemci markasını kullanmak istemiyorum.

Sizin yorumunuzdan önce bir araya getirdiğim parçaları sonradan geliştirebilirim diye düşünüyorum. Yani daha sonra elime para geçtiğinde daha iyi bir ekran kartı takmak gibi mesela. Birde ayrıca topladığım sistem 1500 lirayı geçiyor o yüzden geç olsun güç olmasın düşüncesine geçtim biraz daha süre sonra olsun dedim. Sizin önerdiğiniz sistemin daha uygun fiyata geldiğinin ve daha güçlü performans vereceğinden hiç şüphem yok fakat her nedense bilmiyorum işlemci olarak önerdiğiniz işlemci markasını kullanmak istemiyorum.
Fakat ekran kartsız hiç bir oyun tat vermez bunu unutmayın.

Her zaman AMD öneririz, Intel isterler. Bu sefer Intel öneriyoruz AMD istiyorlar. Şaka gibi :D

Yalnız APU sistemi geliştirmeniz daha zor, yanlış düşünüyorsunuz. Bu fiyat bandında en iyi sistemler G4560 içeren sistemler. Bize güvenin.

Fakat ekran kartsız hiç bir oyun tat vermez bunu unutmayın.
Hocam eyvallah haklısınız fakat recep ve ali ağabeylerin topladığı meşhur sistemin oyun testleri de hiç fena durmuyor. Sonradan geliştirilebilme ihtimali de var. Bende daha sonradan çok daha iyi bir ekran kartı ekleyebilirim diye düşünüyorum.

Her zaman AMD öneririz, Intel isterler. Bu sefer Intel öneriyoruz AMD istiyorlar. Şaka gibi :D

Yalnız APU sistemi geliştirmeniz daha zor, yanlış düşünüyorsunuz. Bu fiyat bandında en iyi sistemler G4560 içeren sistemler. Bize güvenin.
:ROFL: Güvenip güvenmemekle bir ilgisi yok elbette değerli yorumlarınıza güveniyorum. Sanırım pek fazla şey bilmediğim için diretiyorum, ısrarlar da artmaya başladı. Şimdi tekrar iyice araştırmaya başlıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı