1500 TL PSU önerisi

Bütçe
1000-1500

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
İşlemci
R5 3600
Elektrik gittiği için şu an kullandığım PSU dengesiz bir hal aldı. Durduk yere reset atma, mavi ekran, donma gibi sorunlar ortaya çıkmaya başladı bundan mütevellit yeni bir PSU almaya karar verdim. Sistemime 500W yeterli fakat 550 veya 600W tercih etmek istiyorum.

Evet hem yarı modüler hem kaliteli bir psu, alabilirsiniz.
Ürünü bende satın almayı düşünüyorum şu an ki Sistemim ryzen 5 5500 rx 570 ama ekran kartını 6700xt gibi bir modele yükseltmek istiyorum ilerisi için yeterli olur mu?
İstanbul'dayım, NZXT bildiğim kadarıyla en iyi markalardan. Öyleyse bunu alıyorum direkt?
Ürünü satın aldınız mı yarın bende gidip almayı düşünüyorum.

Ürünü bende satın almayı düşünüyorum şu an ki Sistemim ryzen 5 5500 rx 570 ama ekran kartını 6700xt gibi bir modele yükseltmek istiyorum ilerisi için yeterli olur mu?

Sisteminiz RX 6700/6750 XT ile 350 380 watts tüketir. Overclock yapsanız bile 400 450 watsss kullanacaktır. Yeterli olur, ama ileride daha güçlü bir işlemci kullanacaksanız en az 650W düşünmelisiniz.

Sisteminiz RX 6700/6750 XT ile 350 380 watts tüketir. Overclock yapsanız bile 400 450 watsss kullanacaktır. Yeterli olur, ama ileride daha güçlü bir işlemci kullanacaksanız en az 650W düşünmelisiniz.

Sanmıyorum Ryzen 5 5500'den devam ederim ya da 1 2 tık üstü olur yani üst düzey bir işlemciye geçmem. İşlemciye darboğaz yapmayacak kartı almayı düşünüyorum işte oda 6700xt ye falan tekabül ediyor sanırım.

Satın aldım ama kullanmak pek kısmet olmadı asıl sorun anakarttaymış garantiye yolladım ama NZXT markasına gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Şu anda sadece Acıbadem şubesinde stok var görünüyor ben de oradan aldım metrodan inip metro çıkışının tersine yürüdüm. Bulamazsanız yoldan geçenlere sorun, ben bi' güvenliğe sorarak bulmuştum. Şube geniş bi' yolun kenarında hiçliğin ortasında bir yer gitmek uzun sürdü ama bu PSU için değerdi.

Son düzenleme:
Sanmıyorum Ryzen 5 5500'den devam ederim ya da 1 2 tık üstü olur yani üst düzey bir işlemciye geçmem. İşlemciye darboğaz yapmayacak kartı almayı düşünüyorum işte oda 6700xt ye falan tekabül ediyor sanırım.
Ryzen 5500 ve 6700 Xt ile biraz bottleneck yaşayabilirsiniz oyun bazlı. İleride 5600 yaparsınız işlemciyi veya 5700x bu problemde ortadan kalkmış olur.

Geri
Yukarı