1500 TL PSU önerisi

Bütçe
1500 Tl

yigitw

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX 570 4GB / AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz / Asus Prime a320m-R / XPG 8 Gb Ram /
Adata 480 GB SSD / GamePower GP 550 Watt / Samsung LC24RG50FZRXUF 24' 144 Hz FHD
Bütçem 1500 TL, Gamepower PSU'dan yeni bir PSU'ya geçmek istiyorum. Çünkü sıkıntı çıkartıyor. Ek olarak yeni ekran kartı alacağım RX 6600 veya RX 5700 olabilir işlemcim ise Ryzen 3 3100 ama yıl başında 5 5600 alacağım 550 watt yeterli olacaktır bence bütçem içinde en iyisi bu önerilerinizi bekliyorum.

Bütçem 1500 TL, Gamepower PSU'dan yeni bir PSU'ya geçmek istiyorum. Çünkü sıkıntı çıkartıyor. Ek olarak yeni ekran kartı alacağım RX 6600 veya RX 5700 olabilir işlemcim ise Ryzen 3 3100 ama yıl başında 5 5600 alacağım 550 watt yeterli olacaktır bence bütçem içinde en iyisi bu önerilerinizi bekliyorum.

FSP alabilirsin

1500 TL'ye tam modül bulamadım ama eğer 500 TL'yi sıkıntı etmezseniz bu PSU işinizi görür umarım ayrıyeten üstteki yorum gibi FSP de alabilirsin sadece seçenek sunuyum dedim.

Son düzenleme:
@emre altıntaş @yigitw selam dostum ve diğerleri, ben psulardan anlamam @Oreki, @RPM , @Sir Benjamin , @BerkayZ87 ve @Andar Han ne der ona bakıyorum. Ben bilmediğim konuda susmasını biliyorum ancak maalesef forumda konuşan çok. Bu yüzden öncelikle bilenlere bol sabır ve yardımları için teşekkür ederek hızlıca çokça söylenen yanlışlara değinelim. Öncelikle şu şu marka diye değil bağımsız kurumlarca yapılan testlere dayanarak model olarak öneride bulunulur çünkü birçok markanın hem iyi hem de kötü modelleri bulunuyor. İkincisi kalitesiz psu gerçek anlamda bomba gibi patlamaz ve genel anlamda (sanırım yanlis kablolama bagli kisa devre yaptırma ayrı olarak) bozulduğunda baska cihazlara zarar vermeden kendisi ölür gidermiş. Elinde bir psu varsa başkaca sorunu yoksa kalitesiz bile olsa yeterli bir ekonomiyi sağlayıp geçmeye değer modelleri alana kadar elindekini kullanman da tavsiye edilirimis.
Giriş sv. Tavsiye edilen ve fiyatlari birbirine yakin modeller icin hangisi tercih edilmeli sorusuna ise, maalesef birazcık eski bir konuşma da olsa, altta paylaşacağım muhabbete dayanarak tercih şu sekilde olmali;
(Nzxt c = xpg pylon) > (msi a-bn = deepcool pk) > fsp hyper h3 > xpg probe

Ayrica msi a-dn ve deepcool pf serisi de (ancak pf de 750w en azindan pf650 ve pf550'den iyiymis) tavsiye edilmiyormus. Dolayisyla iade etme imkanın varsa iade edip bütçeni, islemci ve ekran karti marka modelin de belirtip yeniden bir baslik açarsan daha saglikli olacağını dusunuyorum.
'600W PSU önerisi' konusundaki mesaj 600W PSU önerisi

Ayrica baska guzel bir sohbet; 'Bitfenix Formula 650W Gold vs NZXT C750 750W Bronze' konusundaki mesaj Bitfenix Formula 650W Gold vs NZXT C750 750W Bronze
'Corsair RM750 vs Thermaltake Toughpower GF3' konusundaki mesaj Corsair RM750 vs Thermaltake Toughpower GF3

Son düzenleme:

Geri
Yukarı