1500 TL'ye hangi özellikte bir masaüstü düzebiliriz?

Alabilirsin sorun değil. Ancak 2 firma da Windows 8'e uygun anakart çıkarmadılar. M5A97 R2.0, SSD ve Windows 8 ile 6 saniyede açılıyor. Ayrıca F/P oranı çok güzel.
O zaman bu anakart kaçmaz gibi bir şey. Ben bunu haftasonu alabilirim. Artık yavaş yavaş sistemi toparlicaz. :)
Bu anakartın kaç tane fan girişi var? Kasada 6 fan felan çalışacak ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları eğer bilgisayar üzerinden hızlarını kontrol etmek istiyorsan anakarta takacaksın. Eğer dönüp dursunlar yeter diyorsan güç kaynağındaki molex sayısı önemli ki şimdi alacağın bir sistemde emin ol yeterli vardır. Anakarta bağlayabileceğin sanırım 3 var ama birini mecburen kasanın arkasında gelen egsoz fanı kullanmak için kullanacağın için kalıyor 2. Bende M5A97 var ondan biliyorum. R2.0'da fan girişi konusunda değişen bir şey yok. Bence kessinlikle bu anakartı almalısın. AMD tarafında diğer anakartlara bakma bile, ASUS taş gibidir!

Fanları eğer bilgisayar üzerinden hızlarını kontrol etmek istiyorsan anakarta takacaksın. Eğer dönüp dursunlar yeter diyorsan güç kaynağındaki molex sayısı önemli ki şimdi alacağın bir sistemde emin ol yeterli vardır. Anakarta bağlayabileceğin sanırım 3 var ama birini mecburen kasanın arkasında gelen egsoz fanı kullanmak için kullanacağın için kalıyor 2. Bende M5A97 var ondan biliyorum. R2.0'da fan girişi konusunda değişen bir şey yok. Bence kessinlikle bu anakartı almalısın. AMD tarafında diğer anakartlara bakma bile, ASUS taş gibidir!
O zaman hafta sonu Vatan Bilgisayar'dan alıyorum. İnşallah iyi ki almışım derim. Teşekkürler. :)

Alabilirsin sorun değil. Ancak 2 firma da Windows 8'e uygun anakart çıkarmadılar. M5A97 R2.0, SSD ve Windows 8 ile 6 saniyede açılıyor. Ayrıca F/P oranı çok güzel.

MSI 970A- G46'nın Windows 8 desteği var.

MSI Türkiye – Anakart - 970A-G46

- - - Güncellendi - - -

icon_20121031092501.jpg

Bir şey dikkatimi çekti de sormak istiyorum. Egzoz fanı mecburen anakarta bağlayacaksınız demişsiniz, egzoz fanlar hep anakarta mı takılmak zorunda yani molexe bağlanması sakıncalı mı ?

Egzoz faznların molex çıkışı yoktur ki. Hatta günümüzde satılar modern fanların hiç birinin molexs çıkışı yoktur. Hepsi anakarta takılır. ;)

Çıkışının şekline bakacaksın, molex çıkışlı olsa neden bağlanmasın ki? Mesela Nokia şarjını Samsung telefona bağlamak gibi.

Bir şey dikkatimi çekti de sormak istiyorum. Egzoz fanı mecburen anakarta bağlayacaksınız demişsiniz, egzoz fanlar hep anakarta mı takılmak zorunda yani molexe bağlanması sakıncalı mı ?

Hayır hiç bir zararı yoktur. Sadece anakart ısılara göre fanın devrini belirler ve ona göre hava akımı sağlar. Bu bağlamda ses sadece yük altında olur. Ama ben pek bir şey farkettiğini sanmıyorum. ^^

mevsres kanka benim eksoz fanında var vallahi molex çıkışı. :D İstersen atarım bi ara foto.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı