15000-16000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
15000-16000 TL
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar laptop alacağım. Başlıkta da belli olduğu gibi bütçem budur. Bazı özel istekler dışında bulabildiğiniz -en serin çalışan- Laptopları atabilirsiniz. Çoğunlukla oyun için olacak render, çizim tarzı işlerim yok. Oynayacağım oyunları gerekirse High-Low'ya da 60 FPS de bile oynarım, oldukça serin çalışması benim için çok önemli. Kriterlere gelecek olursak:
1. Kesinlikle marka konusuna geçmeden önce olabildiğince serin çalışan bir laptop olmasını istiyorum, soğutmayla da bunu desteklerim dediğim gibi ayarlarda da kısmalar yaparım kendimce tek isteğim serin çalışması.(sıcaklıktan çok mustarip olan birisiyim)
2. Lütfen Monster'ya da Casper atmayın daha önce kullandım, memnun kalamadım.
3. MSI-HP-Acer öncelik olarak kullanmak istiyorum, ama diğer bilindik markalarda da önerdiğiniz laptoplar üzerinde araştırma yapabilirim.
4. İleride yükseltme yaparken sıkıntı çekmemek istiyorum; RAM eklemek, HDD-SSD artırmak gibi.
5. RTX 30 serisi daha önceliğimdir, eğer önerdiğiniz laptop bu seridense ama fiyatı 1K 1.5k oynuyorsa sorun yok.

Çok fazla bununla ilgili konu var baktım fakat kendim de açayım önceliğim buraya bizzat isteklerim doğrultusunda fikirlerini söyleyen insanlar olsun istedim.

Pardon arkadaşlar yoğunluktan birkaç şey demeyi unutmuşum. Bu laptopları gördüm özellikle Aorus bizzat takip ettiğim bir laptop. Ancak 17.3 inch daha çok tercihim olur. Dell markasını bazı yerlerde gördüm fakat yeterli bilgim yok onun hakkında. Ayrıca Ryzen işlemci de aynı şekilde 2. plana koymak istediğim bir şey. Ryzen ısınırcılardan değilim fakat yıllardır Intel kullanıyorum ve devam etme gibi bir isteğim var.

Pardon arkadaşlar yoğunluktan birkaç şey demeyi unutmuşum. Bu laptopları gördüm özellikle Aorus bizzat takip ettiğim bir laptop. Ancak 17.3 inch daha çok tercihim olur. Dell markasını bazı yerlerde gördüm fakat yeterli bilgim yok onun hakkında. Ayrıca Ryzen işlemci de aynı şekilde 2. plana koymak istediğim bir şey. Ryzen ısınırcılardan değilim fakat yıllardır Intel kullanıyorum ve devam etme gibi bir isteğim var.
Hocam ben Ryzen almanızı öneririm, nisbeten daha serin çalışıyorlar ve gayet performanslı işlemciler. 17 inc istiyorsanız bir tek Monster Tulpar kalıyor.

17 inch bir tek Monster Tulpar var. Ayrıca Ryzen işlemciler gayet iyidir.

Hocam ben Ryzen almanızı öneririm, nisbeten daha serin çalışıyorlar ve gayet performanslı işlemciler. 17 inc istiyorsanız bir tek Monster Tulpar kalıyor.
İntel 11.nesil mobil sanki biraz daha iyi Ryzen 5000 mobile göre ısı konusunda. Gerçi bütün laptoplar ısınıyor. Bunlara iyi termal macun kullanıp UV etmek lazım. 94' e kadar normal. Hangisi ucuz ise o alınmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı