16 bin TL telefon önerisi

Bütçe
16000
Merhaba.

S20 FE aldım. Isı verimsizliliği mi denir, yoksa bataryanın garipliği mi denir bilinmez. Sonra telefon darr edip kapandı, iade almadılar bende Hepsiburada'ya hakem heyeti davası açtım. Parami geri alip A54 aldim. Telefonda OIS var, şahsen OIS olduğunu pek sanmıyorum. OIS moduna alınca pek etkisi olmuyor. Ayrıca 6000MAH diyor. Bu cihazda bazen 4.5 saat alıyorum. Bazen 6.30 saat aliyorum. Ayrıca kullanıma bağlı. Normalde daha fazla vermesi lazim. Ornegin Instagram'a cok bagımlıydım. Sonra uygulamayı sildim ve pil kullanımı tekrar gözledim. %70 pil kullanımı 6.30 saate çıktım. Burada sizin kullanımıza bağlı ekran süreleri çıkıyor. Güncellik S20 FE'de bitti, ayrıca batarya 5.30 saat üstüne çıkmıyor. Maalesef bir şey arasanız illa bir şey eksik kalıyor. A54 alın derim, şahsen S20 FE batarya konusunda kötü ama kamera bakımından iyi.

Şu an A54 kullanıyorum, şahsen güzel telefon. Kamera keşke S20 FE ayarında olsa iyi olurdu. Gene kamerası leş değil. 10K'lık Xiaomi telefonlardan daha iyi. Gece modu güzel bayağı etki ediyor. Yani sizi eksik bırakmıyor.

A54 5000 mAh pil.
M serisi dışında 6000 mAh görmek zor Samsung'da.

Yok işte S20 FE bazıları yüksek pil kullanimi aliyormus felan, kullanmis biri olarak ve arkadasim da kullaniyor 5.30 saat normal kullanim oluyor. Belki guc tasarrufu alip interneti acmassaniz ekran suresini yukseltirsiniz.

Merhaba.

S20 FE aldım. Isı verimsizliliği mi denir, yoksa bataryanın garipliği mi denir bilinmez. Sonra telefon darr edip kapandı, iade almadılar bende Hepsiburada'ya hakem heyeti davası açtım. Parami geri alip A54 aldim. Telefonda OIS var, şahsen OIS olduğunu pek sanmıyorum. OIS moduna alınca pek etkisi olmuyor. Ayrıca 6000MAH diyor. Bu cihazda bazen 4.5 saat alıyorum. Bazen 6.30 saat aliyorum. Ayrıca kullanıma bağlı. Normalde daha fazla vermesi lazim. Ornegin Instagram'a cok bagımlıydım. Sonra uygulamayı sildim ve pil kullanımı tekrar gözledim. %70 pil kullanımı 6.30 saate çıktım. Burada sizin kullanımıza bağlı ekran süreleri çıkıyor. Güncellik S20 FE'de bitti, ayrıca batarya 5.30 saat üstüne çıkmıyor. Maalesef bir şey arasanız illa bir şey eksik kalıyor. A54 alın derim, şahsen S20 FE batarya konusunda kötü ama kamera bakımından iyi.

Şu an A54 kullanıyorum, şahsen güzel telefon. Kamera keşke S20 FE ayarında olsa iyi olurdu. Gene kamerası leş değil. 10K'lık Xiaomi telefonlardan daha iyi. Gece modu güzel bayağı etki ediyor. Yani sizi eksik bırakmıyor.

Teknoloji işi şans işi biraz hocam ya(sizin S20 FE'de sorun varmış) benim bilekliğimde de (Huawei band 8) ölü piksel çıktı ne talep etsem bilmiyorum bedel iadesi mi istesem sonra Galaxy Watch almak için para biriktiririm yoksa onarım ya da değişim mi talep etsem bilmiyorum.

A54 5000 mAh pil.
M serisi dışında 6000 mAh görmek zor Samsung'da.
Yaptigim aciklamaya yazdigin sey 5000Mah mi? Bende biliyorum tabii. Ama cok bir fark yok. Batarya anlaminda S20 FE'den biraz daha iyi, Mah fark konusunda A54'un iyi oldugunu biliyoruz. Ama iş ekran suresine baglı.

Teknoloji işi şans işi biraz hocam ya(sizin S20 FE'de sorun varmış) benim bilekliğimde de (Huawei band 8) ölü piksel çıktı ne talep etsem bilmiyorum bedel iadesi mi istesem sonra Galaxy Watch almak için para biriktiririm yoksa onarım ya da değişim mi talep etsem bilmiyorum.
Arkadasim da ayni sureyi aliyor, sans işi mi? Sanmam.

Yok işte S20 FE bazıları yüksek pil kullanimi aliyormus felan, kullanmis biri olarak ve arkadasim da kullaniyor 5.30 saat normal kullanim oluyor. Belki guc tasarrufu alip interneti acmassaniz ekran suresini yukseltirsiniz.
Yukarıda ekran süreleri var o telefon 120hz ile ortalama kullanımda 7 saat süre verir.
Telefonun ne zamandan beri kullanıldığı da önemli batarya zamanla eskiyor yani.

Arkadasim da ayni sureyi aliyor, sans işi mi? Sanmam.
Yukarıda ki kişiler nasıl almış ya o süreleri?

Yukarıda ekran süreleri var o telefon 120hz ile ortalama kullanımda 7 saat süre verir.
2 aydır kullaniyorum ve forum üyelerinin klasik yorumu "bataryanin alismasi lazim biraz sure gecsin" haha bu tiplere cok guluyorum. Yorum yapmak icin yapiyorlar. Öyle bir durum yok maalesef. İade ettim A54 bir nabız mutluyum.

Yukarıda ki kişiler nasıl almış ya o süreleri?
Bilemem. Ya siz cok hizli cevap veriyorsunuz ustteki mesajimi okumuyorsunuz ki? Ben anlattim. Mobil veriyi wifi kullanmazsa ekran suresini uzatir. Size daha fazla S20 FE tartismayacagım. Cunku s20 fe savunanlar cok toxic veya konuyu uzatmaya gidiyor. Haha atip kacanlari da sayalim tabii. Bu etkenleri devre disi birakip kullanırsa, bazıları guc tasarruf modunda da kullaniyor. Sahsen ben S20 FE tercih etmezdim.

Bilemem. Ya siz cok hizli cevap veriyorsunuz ustteki mesajimi okumuyorsunuz ki? Ben anlattim. Mobil veriyi Wi-Fi kullanmazsa ekran suresini uzatir. Size daha fazla S20 FE tartismayacagım. Cunku S20 FE savunanlar cok toxic veya konuyu uzatmaya gidiyor. Haha atip kacanlari da sayalim tabii. Bu etkenleri devre disi birakip kullanırsa, bazıları guc tasarruf modunda da kullaniyor. Sahsen ben S20 FE tercih etmezdim.

Ben sana kanıt atıyorum alan kişiler bu kullanımlarda bu süreleri almış diye grafikleri inceleyin bence yardımcı olur ve grafiklere bakıldığında yapılan eylemler Wi-Fi'ya da mobil veri gerektiriyor.
Başka bir grafik daha batarya değişimi sonrası 3 saatte %47 şarj azalmış üstelik oyun oynamış hesaplarıma göre 7-7, 5 saat ekran süresi verir.

Screenshot_20240128_171343_Samsung Members.jpg

YouTube'dan inceleme videolarına bakabilirsiniz ayrıyetten.

Ve araştıtmalarıma bakıldığında bunları buldum.
Benim 120 ve 60hz ekran sürelerim.

Ben memnunum.

Telefonu alalı 3-4 gün oldu ama ekran süresi normal mi sizce?Eki Görüntüle 1858113

Kullanım özellikleri öğreniliyor diyor normal ki bende ilk zamanlar 4-5 saat ekran süresi alıyordum 2-3 hafta sonra minimum 7 saat ekran süresi almaya başladım.

Ben uygulama ekranı olarak ana ekranı kullanıyorum.
Kişinin renk paletini beğendim acaba hangi duvar kağıdından uyarlandı?

Son düzenleme:
Ben sana kanıt atıyorum alan kişiler bu kullanımlarda bu süreleri almış diye grafikleri inceleyin bence yardımcı olur ve grafiklere bakıldığında yapılan eylemler Wi-Fi'ya da mobil veri gerektiriyor.
Başka bir grafik daha batarya değişimi sonrası 3 saatte %47 şarj azalmış üstelik oyun oynamış hesaplarıma göre 7-7, 5 saat ekran süresi verir.

Eki Görüntüle 2099645

YouTube'dan inceleme videolarına bakabilirsiniz ayrıyetten.

Ve araştıtmalarıma bakıldığında bunları buldum.

Kişinin renk paletini beğendim acaba hangi duvar kağıdından uyarlandı?
Siz bir ekran suresinin ekran goruntusune mi bakmak istersiniz? Yoksa gercek bir kullanicidan gercek bir kullanici deneyimi mi dinlemek mi istersiniz? Ben deneyimimi anlattim. Hem S20 FE hem A54. Batarya surelerinde A54 bariz acik. Yarısı 7 saat aliyorum diyor yarisk 5.30 saat ustune cıkmıyor diyor. Telefonu kötülemek icin degil bariz belli, ben deneyimlerimi aktariyorum.

Geri
Yukarı