16 GB 3200MHz RAM önerisi

shell32.dll

Kilopat
2x8GB (Kit veya tek fark etmez.) 3000 veya 3200MHz fiyat/performans olarak en üst noktada RAM tavsiyelerinizi bekliyorum. Özellikle Ryzen işlemci ile en iyi uyumluluğu sağlayan modeller tercihim olacaktır. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Üstteki benim de aklımda olan bir model ama alttaki daha caf caflı. O fiyatları hak ettiğini düşünmüyorum. Ayırca 1x16 değil 2x8 tercihim olacaktır (Çift kanal). Öneri için teşekkürler.

Son düzenleme:
Bunu
Veya bunu alın
Dual Channel çalıştırmanız çok yararınıza olacaktır.

Bunu
Veya bunu alın
Dual Channel çalıştırmanız çok yararınıza olacaktır.
Hocam sağolun. 3000MHz ile 3200MHz arasında çok büyük bir fark görebilir miyim? Ryzen işlemci kullanıyorum ve dual channel çalışacaklar.

Ancak sistem AMD ise ve performans bakımından şunu tercih edin.
Hocam sağolun. 3000MHz ile 3200MHz arasında çok büyük bir fark görebilir miyim? Ryzen işlemci kullanıyorum ve dual channel çalışacaklar.
3000 MHz alıp anakartınız destekliyorsa OC yapabilirsiniz. Ancak yerinizde olsam hiç uğraşmam alırım 3200'ü.

Ancak sistem AMD ise ve performans bakımından şunu tercih edin.
Sistem AMD. O yüzden aklımda şu model de var: GSKILL Flare X 16GB (2x8) DDR4 3200Mhz CL16 AMD Ryzen Uyumlu 1.35V (F4-3200C16D-16GFX) 1.35V olması sıkıntı yaratır mı?

Satıcıyı bilmiyorum ancak şurası nasıl oluyor anlamadım
1598916184862.png

@Rauza Başkasının konusu altında soru sormak etik bir davranış değildir. Yeni bir konu açarsanız yardımcı olabiliriz.
2x8GB (Kit veya tek fark etmez.) 3000 veya 3200MHz fiyat/performans olarak en üst noktada RAM tavsiyelerinizi bekliyorum. Özellikle Ryzen işlemci ile en iyi uyumluluğu sağlayan modeller tercihim olacaktır. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Anakartınızın modeli nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı