16 yaşında boy uzatma ameliyatı olunabilir mi?

Ameliyat olsam pişman olur muyum ameliyat olmadan önceki halim ortalama 1.92-1.93 olacağı söylendi 1.93 yeter mi bilmiyorum ama daha uzun olmak istiyorum rica ediyorum dalga geçmeyin
Ya hocam yukarıda yazdıklarımı okumuyor musunuz? Tonla dezavantajı var bu olayın. Sağlık boyutunu dahi bir kenara koyalım arkadaşınız ya da sevgiliniz olsa 1.70 boylarında (ki 1.70-1.75 ortalama boy sayılır) göz göze dahi gelemeyeceksiniz o kişiyle. Kapı eşiğinin küçük olduğu yerlerde kapıdan geçerken dahi zorlanacaksınız. Uçakta da sorun yaşanıyor bu kadar uzun boyla. Bırak 2 metreyi 1.90 olsan dahi bu tarz sorunlarla karşılacaksın. Sanki 10 cm daha uzun olunca eline birşey geçecek. Boşa sağlığınla oynayıp ailenin parasını çöpe atmış olacaksın. Diğer saydığım zararlar da yanına kar kalacak.

188 boyun var benim arkadaşım 186, ben onun yanında cüce kalıyorum 179'um. Ayrıca çok fena ağrısı var. Eğer bir hedefin yoksa yapmanı önermem ve daha yaşın 16..

Doktora gittim ortalama 1.92 boyuma ulaşacağımı söyledi 18 yaşından sonra ameliyat olurum 2.05 falan olsam yeter.

Sınıftaki kız 1.90 altı erkek kendine erkeğim demesin dedi diye mi yapıyorsun kankam fiziksel değil mental olarak büyümeni tavsiye ederim evet ilerleyen zamanlarda uzatabilirsin ama kemiğini gerdiriyorlar ve çok acılı bir işlem diye duydum

Çok ama çok erken çok kafana takma 21-22'e kadar yolu var kemik gelişimini herkes farklı zamanda boy atar kimi 17 de çok uzar kimi 18'inde o yüzden sakın yaptırma.(olum 1.88'im demişsin hasta mısın 1.95'e yolu var onun TR ortalamsı 1.75 zaten çok takılma popüler kültürün kölesi olma)

Sınıftaki kız 1.90 altı erkek kendine erkeğim demesin dedi diye mi yapıyorsun kankam fiziksel değil mental olarak büyümeni tavsiye ederim evet ilerleyen zamanlarda uzatabilirsin ama kemiğini gerdiriyorlar ve çok acılı bir işlem diye duydum

Ayakkabı giyince 1.90'ı geçiyor herhalde ama tam bilmiyorum evet kızlar için yapıyorum 2 metre altı erkek sevmiyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı