16 yaşında motosiklet ehliyeti alıp kuryelik yapılabilir mi?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Her ne kadar 13 yaşında olsam da ileride bir ehliyet alıp kuryelik yaparak aileme para kazandırmak gibi bir amacım var. 16 yaşımda ortalama 150 CC'lik bir motor alıp Yemeksepeti Banabi, Getir, Paket Taxi vb. yerlerde çalışabilir miyim?

@Ethem Efe İhtimal var elbette. 50cc ile kuryelik yapanlar oldu. Şimdi piyasa oturmaya başladığı için şartları zorlaştırıyorlar. Biraz daha az kurumsal yerlere bakmanız gerekebilir.
Çarşı cafeleri falan o tarz yerleri diyorsunuz sanırım.Aslında oda olur,sonuçta amacım eve para sokmak.
Neyse ben cevabımı aldım.16 yaşında a1 ehliyeti alınabiliyor sanırsam.Teşekkür ediyorum hepinize.Bu arada 125 cc bir motor yokuşları rahat çıkarmı ?

Her ne kadar 13 yaşında olsam da ileride bir ehliyet alıp kuryelik yaparak aileme para kazandırmak gibi bir amacım var. 16 yaşımda ortalama 150 CC'lik bir motor alıp Yemeksepeti Banabi, getir, paket taxi vb. yerlerde çalışabilir miyim?

Mcdonls veya Burger King'de 16 18 yas arasi aile izniyle oluyonuyor semtinin bufe lokanta gibi yerlerde A1 ehliyet yeterli oluyor diye biliyorum A1 var bende de arastirma icindeyim.

Bence önden bir mekana garson olarak gir kendine bir güven ve samimiyet oluştur sonra moto kuryeliğe geçersin çünkü nereye gitsen senden en az 1 yıllık ehliyet isteyecek adam sana malını teslim ediyor olacak o kadar.

Yaparsın. Yaşadığım semtte ehliyetsiz kasksız şekilde kuryelik yapan 13-14 yaşında çocuklar var, geçen birisi önümde kaza yapmıştı hatta. Ama kurumsal firmalarda çalışamazsın, 18 yaşının üstünde olman gerekir ve esnaf kurye belgen olmalıdır. Ama yerel restorantlarda çalışabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı