16 yaşında protein tozu kullanılır mı?

eqho

Kilopat
Merhaba. 16 yaşındayım. Boyum 1.85 kilom 70. Fitness'a başlayalı 1.5 ay oldu. Günlük yaklaşık 80-85 gram protein alıyorum ve yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sizce protein tozu almama gerek var mı? Bu yaşta herhangi bir zararı olur mu?

Protein tozunun bir zararı yok, bir takviye.
Aldığınız protein fena değil hatta iyi şuan ki şartlara göre.
Günde 2 ölçek kullanabilirsin kilonun yaklaşık 1.5 katı protein alman gerek günlük. Onu ayarlarsın.

İleride bazı sağlıksal sıkıntı çekebilirsin sıkıntı yani en iyisi yemeklerden protein alman.

Protein tozunun bir zararı yok, bir takviye.
Aldığınız protein fena değil hatta iyi şu anki şartlara göre.
Günde 2 ölçek kullanabilirsin kilonun yaklaşık 1.5 katı protein alman yeterli olur.

Bir zararı yok mu? Arkadaşım kullandı kalp çarpıntısı oluşturdu.

10 yaşındaki çocuk da protein tozu kullanabilir, hiçbir sıkıntı olmaz. Protein eksiğin varsa protein tozu kullanmak oldukça mantıklı.
İleride bazı sağlıksal sıkıntı çekebilirsin sıkıntı yani en iyisi yemeklerden protein alman.
Hiç kimse protein tozu kullandı diye sağlıksal sıkıntı çekmez, isteyen sırf tadını sevdiği için bile keyfi protein tozu içebilir. Protein tozunu, toz şeklinde bir öğün/yemek olarak düşünün. Arkadaşının kalp çarpıntısı yaşamasının birçok sebebi olabilir.

Merhaba. 16 yaşındayım. Boyum 1.85 kilom 70. Fitness'a başlayalı 1.5 ay oldu. Günlük yaklaşık 80-85 gram protein alıyorum ve yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sizce protein tozu almama gerek var mı? Bu yaşta herhangi bir zararı olur mu?
Bence biraz daha gıdalardan almaya çalış sonra gerekirse alırsın zararı yok diyende var var diyende orasını iyi araştır

Araştırır mısın? Sadece Google'a yaz. Sallamıştır arkadaşın veya farklı sorunları vardır veya psikolojiktir ne bileyim. Bir zararı yok, normal bir yemekten protein almakla aynı şey, o da besin o da besin, sadece çeşitleri var, et, süt, sebze proteini vs vs.

Protein tozu gıda takviyesir, ilaç değildir. Dozunda kullanıldığı sürece sıkıntı yoktur. Fazla kullanımında ise böbreklerde rahatsızlığa neden olabilir, zira içerisinde kalsiyum bulunur (peynir altı suyu tozu).

Geri
Yukarı