13 Yaşında Protein Tozu Kullanılır Mı?

Maestro58

Decapat
13 yaşındayım ve 3-4 aydır Fitness'a gidiyorum fakat vücudumda yeterli protein olmadığı için kullandım. İdmanın yarısı boşa gidiyor, sizce kullanmalı mıyım? Ve hangi markayı kullanmalıyım?

Çözüm
13 yaşında bu tip ek gıdalara başlarsan 35 yaşında böbrek yetmezliği yüzünden hayati tehlike yaşarsın.
13 yaşındayım ve 3-4 aydır Fitness'a gidiyorum fakat vücudumda yeterli protein olmadığı için kullandım. İdmanın yarısı boşa gidiyor, sizce kullanmalı mıyım? Ve hangi markayı kullanmalıyım?

Kanka sen kullanmıyorsan kullanmaya başla, fakat çok fazla abartma. Antrenmanlardan sonra 20 veya 25 gr kullanırsan çok faydası olur. Bir de alacaksan 3 matrix alabilirsin.

Protein tozu kadar kötü bir şey yok bence. Doğal olmayan bir şeyden nasıl hayır geldi ki bundan gelsin öncelikle. Daha sonra zaten zararlıları ortada. Vücut yapacağım derken başını yakar.

Yanlış bilgi. Protein tozlarının içinde zararlı maddeler yok, sadece protein biraz yağ ve biraz şeker var. Senin zararlı dediğin şey raf ömrünü arttırmaya yarayan madde. Fakat senin gün içinde yediğin her şeyde o maddeden olduğu için protein tozuna sallamak. Biraz saçma içindekileri biraz okuyup araştırsan anlarsın profesyonel sporcuların videoları var bakabilirsin. Protein tozu kullanmak günlük protein ihtiyacını karşılamak içindir, kas yapmak için değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 13 yaşındasın proteinini nasıl karşılayamıyorsun ? 90 kilo adamlar toz almadan önce düşünüp beslenmesini gözden geçiriyor. Senin kas kütleni toplasak 20 kilo etmez. Bu tarz şeyler besin takviyesidir. Üzerinde doktor , diyetisyen gibi alanında uzman kişiler tarafından destekler ile kullanılması önerilir. Belli bir yaş sınırının altına da önerilmez. Spor salonunun sahipleri para kazanacak diye elinde kalmış casein tozlarını daha ne olduğunu kavrayamamış bir heves uğruna satın almaya hazır olan çocuklara satıyorlar. Buna bir el atılması gerek.

Ilk oncelikle yasina gore degisir mesela 100 kilosun (olman nerdeyse imkansiz ama neyse) mesela acemi kas calismasindaysan 1 ile carparsin orta duzeydeysen 2 ile ust duzeyde isen 3 ile ama bunun yalani asla olmamali acemisin ama ortayim dersen buyuyunce cok sıkıntılar cekersin ama yapmak istiyorum banane dinlemicem sizi dersen 75 gram kesinlikle ve kesinlikle gecmemelisin tam 75 gramda koyma mesela cok az bsy protein kazandin diyelim 25 30 civarinda yapabilirsin ama her gun yapmamalisin buyuyunce bobregin hasar alir ve iflas edebilir yada ishalda olabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı