165 cm boyum var uzar mı sizce?

aliilker1234

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 14 yaşındayım ve boyum 165, babamın boyu 170, annemin 160. Ailem kısa ama dedem, amcamlar falan hep 180-190 arası sizce uzar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzama %50 genetiktir bunu pek kestiremeyiz. Diğer %50 ise sana bağlı olan bir şey. Örneğin uyku vakitlerin düzenli ve gece saatlerinde olmalı (22.00 - 23.00 / 06.00 ) gibi. Ayrıca yediklerine dikkat etmelisin, sabah kahvaltısı önemlidir.

Bende 14 yaşındayım (hatta 13.5 :D ) ve boyum 1.85 cm. Bunun sebebi biraz genetik olsada benimde payım var. 6 senedir basketbol oyuncusuyum. Baskete başladıktan sonra boyumun uzaması hızlandı. Boy uzamak istiyorsan basketbol oynayabilirsin.

Yüzme, basketbol gibi şeylerle ilgilenirsen boyunun uzamasına yardımcı olur böyle sporlar :) @NookumPie 'nin de dediği gibi böyle şeyler hem sana hem de genetiğine bağlı şeyler.

Bende 14 yaşındayım (hatta 13.5 :D ) ve boyum 1.85 cm. Bunun sebebi biraz genetik olsada benimde payım var. 6 senedir basketbol oyuncusuyum. Baskete başladıktan sonra boyumun uzaması hızlandı. Boy uzamak istiyorsan basketbol oynayabilirsin.
13,5 yaşında nasıl 1,85 boyun olabiliyor bilmiyorum. Pek inanasım gelmedi.
Ben 17,5 yaşında olduğum halde boyum 1,80.

Sen 9. sınıflar arasındaki en uzun boylu çocuk falan olmalısın?

13,5 yaşında nasıl 1,85 boyun olabiliyor bilmiyorum. Pek inanasım gelmedi.
Ben 17,5 yaşında olduğum halde boyum 1,80.

Sen 9. sınıflar arasındaki en uzun boylu çocuk falan olmalısın?
Yok abi ben 8.sınıfım zaten. Tam olarak doktor ölçümü 183 cm idi. Genetik olarakta ailemiz uzun.

Şanslı mısın, şanssız mısın bilemedim. Çok uzun olmak da iyi değil bence :)
Gerçekten iyi degil abi ya. Şu yaşta çoğu zaman lisedeymişim sanıyorlar. Yetmedi ayak boyuda büyüyor. Bu yaşta 44-45-46 giyiyorum. Ayakkabı bulmak zorlaşıyor. Bide herkes sınıfta kalmış gözüyle bakıyor. Halbuki öyle birşey yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı