1650 Super RDR2'de 82 derece olması normal mi?

Sıcaklıklar bir tık fazla gibi 1650 gibi bir kart için. Oda sıcaklığın yüksek ise odanı havalandırarak işe başlamanı öneririm. Serin bir odada kasanın yan kapağını açıp aynı testi tekrarla. Sıcaklıklarda büyük bir düşüş oluyorsa sorun kasanın hava akışı kötü demektir.

Eğer serin bir odada, sıcaklıklar kasanın yan kapağı açıkken dahi düşmüyorsa o zaman tek seçeneğin macun/pad kontrolü yapmak ya da undervolt/fps limitlemek.

Fan ayarı yap diyeceğim ama kartın zaten 2000 devri görmüş.

Yarın camlar açık ve kapağı açık deneyeceğim yüksek ihtimalle düşecektir.

Bu arada önce ki paylaşımlarında ekran kartı fan deviri (maX) %67 kullanmış, belki fan hızını %100 yaparsan az da olsa sıcaklık düşebilir, ama problemi çok daha fazla tetikleyen kasa içi sıcaklığın bence.

Fan hızına karışmak istemiyorum kasa kötü zaten bu kasa ile kullanılması çok mu kötü olur?

Yarın camlar açık ve kapağı açık deneyeceğim yüksek ihtimalle düşecektir.

Fan hızına karışmak istemiyorum kasa kötü zaten bu kasa ile kullanılması çok mu kötü olur?

Değersiz bir kasa kullanıyorsan ve elin yatkın ise bu tür işlere kendin modifiye etmeye çalışabilirsin kasanı.

Nasıl bir kasa kullanıyorsun tam olarak bu eski tip ofis kasaları gibi bir şey mi yoksa cam kasa mı?

Değersiz bir kasa kullanıyorsan ve elin yatkın ise bu tür işlere kendin modifiye etmeye çalışabilirsin kasanı.

Nasıl bir kasa kullanıyorsun tam olarak bu eski tip ofis kasaları gibi bir şey mi yoksa cam kasa mı? Olay.

Olay kasada kasa olmadan denedim 1 saatten fazla oynadım bu sefer.

Kullandığın işlemci toplam 4 çekirdek. 65W ve bu güç tüketimin üzerine çıkmaz toplam 4 çekirdek olan bir işlemci. İşlemcin bile boştayken (47 derece) o sıcaklıklardaysa her türlü kasa içi sıcaklığın yüksek demektir. Bu arada OC versiyonu ile düz olan arasında 15MHz frekans farkı var, bu da emin ol ne performansı, ne sıcaklığı etkilemez, ikisi de aynı yani :) sorun çözülmüştür dostum. Problemin kasa içi sıcaklığı. Macun değiştirmeden önce kasa içi sıcaklığı için çözüm bul. Bunu düzeltirsen halledersin. Şimdi kasa içi sıcaklığı normal kullanım var diyenler olabilir, ama bu testleri bilgisayar boştayken yaptın. Böyle diyen olursa bunu unutmasın. Kolay gelsin.

Kasa içi sıcaklığı nasıl düşüreceğim ki bu kapaksız hali derecelerin. Şöyle bir kasa alsam çözülür gibi öneriniz var mı maksimum 1400TL falan MSI MAG FORGE M100A RGB Fan mATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Dosya Ekleri

• gpu.PNG
    gpu.PNG
    64,9 KB · Görüntüleme: 31

Kasa içi sıcaklığı nasıl düşüreceğim ki bu kapaksız hali derecelerin. Şöyle bir kasa alsam çözülür gibi öneriniz var mı maksimum 1400TL falan MSI MAG FORGE M100A RGB Fan mATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Sonuç bu ise gayet normal o model için dostum. Gördüğüm kadarı ile max 75 derece olmuş. Üstelik bu sefer ekran kartı fan devri max %57 olmuş. Sanırım bir önce ki değerlerinde sıcaklık hem daha fazla hemde fan devri daha fazlaydı. Ekran kartı fan devrini manuel olarak %80 yaparak dener misin kısa süreliğine ? En azından 2 dakika yetecektir.

Evet bu tip bir kasa lazım, bol fanlı ve önü/üstü ızgaralı olacak. O baktığınız model iyi gibi. Kasa olmadan alınan sonuçlar tek fanlı bir kart için normal. 75 derece kabul edilebilir bir değer.

Kasa piyasasını takip etmiyorum o yüzden alternatif vermek istemiyorum, piyasayı takip edenler daha isabetli öneriler yapacaktır.

Eğer bütçenizi zorluyorsa kasa yenilemek, bazı eski tip kasalar modifiyeye yatkın oluyor özellikle metal şase eski ofis/hazır sistem kasalarında üst, alt ve yan kapaklara bir matkap yardımı ile delikler eklenerek havalandırma sağlanabilir, daha sonra o havalandırmalara fan ve toz filtreleride eklenebilir. Ek olarak HDD kafesi çıkarılabiliyor bazı modellerde.

Eğer temperli cam ya da pleksi bir kasa ise o zaman hiç uğraşmadan o kasayı böyle ''ışıklı mışıklı'' seven birine satın sarı siteden.

Son düzenleme:
GTX 980 rdr2 yüksek ayarlarda 68 derece 8 yıllık kart işte her yeni en iyi değil maalesef.Gtx 1660 ti ne yaptıysam boşta 50 yükte 82 den indiremedim.Oda sıcaklığında 4 fanli kasada

Hocam kartınız ısınmiyor diyebilirim aynı kartı kendim kullanıyorum 85 86 derece altı görmedim tam yük altında.

Geri
Yukarı