MSI 240r soğutucu 82 derece olması normal mi?

Y. Kesgin

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben de MSI 240r sıvı soğutucu var. Çogu model sorunlu bunların zaten. 5600X işlemcim ile stress testinde (AIDA64 Extreme) 82'yi gördü. 1440p çözünürlük ile Cyberpunk 2077 ve alan wake gibi oyunlarda da benzer sıcaklıklar var, ama Sherlock Holmes the devil's daughter, the sinking City, hıtman™ 2 gibi bazı oyunlarda 55-60 derecelerde geziyor. Degerler yüksek sanırım. 3600'ün stok sogutucusu ile stres testinde biraz daha düşük degerler alıyorum sanki.

Normal değil. Kötü ve sorunlu bir model, zaten kendin de söylemişsin. 240mm ayarındaki SE-207 kule tipi soğutucumla bile 5800X'i 70 derecelerde tutabiliyordum en ağır oyunlarda.

Bunları kapatırsa 5600X'in bir anlamı kalmıyor.
Biliyorum da oyun oynarken çok yüksek sıcaklıklarda olması da iyi değil.

Hem AMD'nin stok dediği ayarlar böyle. PBO kapalı ve Ryzen Master Default şeklinde olmalı. Geri kalanını sistemdeki soğutucu kaldıramıyorsa açıp yüksek sıcaklıklarda kullanmanın da anlamı yok.

Ben en iyisi servise göndereyim, para iadesi yaparlar. Bunlar topanıyor zaten de ben gene de yüksek oldugunu düşündüğümden emin olayım dedim.

Biliyorum da oyun oynarken çok yüksek sıcaklıklarda olması da iyi değil.

Hem AMD'nin stok dediği ayarlar böyle. PBO kapalı ve Ryzen Master Default şeklinde olmalı. Geri kalanını sistemdeki soğutucu kaldıramıyorsa açıp yüksek sıcaklıklarda kullanmanın da anlamı yok.
82 derece yüksek bir sıcaklık değil, "sıvı soğutma" için yüksek.

Para iadesi alın. Size servisten değişim ya da V2 ürün verilse bile CoreLiquid r ailesine güvenilecek bir taraf yok.

Frklı bir modelleri var bunların, onun dışında para iadesi alacağım evet. 360 olanıda sorunluymuş. Koskoca MSI nasıl hatalı ürünü piyasaya çıkarıyor akıl alır gibi degil. Piyasaya çıkmadan test falan olmuyor mu anlamış değilim..

Ben de 60-65 arasından daha yüksek bir değer almıyorum 240mm sıvı soğutucuda. OOCT power testinde de 90'ı geçirmeyecek şekilde OC yapıyorum. Manuel OC de bence en mantıklısı. PBO da anlık fırlamalar nedeniyle fanlar bir cışup bir duruluyor. İnsanın kulağı takılıyor ister istemez.
Frklı bir modelleri var bunların, onun dışında para iadesi alacağım evet. 360 olanıda sorunluymuş. Koskoca MSI nasıl hatalı ürünü piyasaya çıkarıyor akıl alır gibi degil. Piyasaya çıkmadan test falan olmuyor mu anlamış değilim..
Sanırım sorunu pompayı radyatöre gömerek yaptı. Önceleri güzel bir fikir gibi gelse de gerçekte öyle olmadı işte. Ben de az daha indirimdeki fiyatına kanarak alcaktırm. Corsair aldığıma çok memnunum şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı