1660 Super mining ayarları

Hocam Power limiti 60'a temp limiti 67 Core clock 0, Memory clock -502 yaptım 31.02 mh/s oldu. Fakat sıcaklık 67 derece ve bu sıcaklık değeride günlük 15 saat kullanım süresinde bilgisayara zarar verir gibi?

Bu sıcaklığı 50-55 derecelerde tutup yine bu kazım hızına ulaşamaz mıyım?
Hocam Core clock u da en sola çekin onu düşürürseniz kartın sıcaklıkları düşecektir. Zaten düşürmemek yanlış olur çünkü eth kazarken kart Core Clock u kullanmaz. Yani C. Clock değerini düşürmek sizin için avantajlı olacaktır.
Hocam Core clock u da en sola çekin onu düşürürseniz kartın sıcaklıkları düşecektir. Zaten düşürmemek yanlış olur çünkü eth kazarken kart Core Clock u kullanmaz. Yani C. Clock değerini düşürmek sizin için avantajlı olacaktır.
67 derece aslında kazım için yüksek sıcaklıklar evet ama C. Clock u düşürdüğünüz sürece sıcaklıklar bayağı düşecektir. Mining de en stabil ve güvenli sıcaklıklar genellikle 50-55 arası değerlerdir.

50-55 derecede 31 mh/s kazım yapsa mükemmel olacak ama ben de bilmiyorum nasıl yapacağımı :D
hocam eğer kartınız iki fanlı ise biraz daha ayrıntılı ayarlar ile 50 derecede 31 Mh alabilirsiniz. Ben 50 derecede kazım yapıyorum aylardır. Bu konuda epey araştırma yapıp bu işe giriştim. Eğer bahsettiğim şekilde C. CLock u düşürdükten sonra sıcaklıklar 50-55 derecelere inmez ise yardımcı olabilirim. Bu arada fan ayarlarınız da manuelde olsun. Manuel %50 ye ayarlayın fanlarınızı.

Hocam Core clock u da en sola çekin onu düşürürseniz kartın sıcaklıkları düşecektir. Zaten düşürmemek yanlış olur çünkü ETH kazarken kart Core clock u kullanmaz. Yani C. Clock değerini düşürmek sizin için avantajlı olacaktır.

67 derece aslında kazım için yüksek sıcaklıklar evet ama C. Clock u düşürdüğünüz sürece sıcaklıklar bayağı düşecektir. Mining de en stabil ve güvenli sıcaklıklar genellikle 50-55 arası değerlerdir.

Hocam Power limit 60, temp limit 67, Core clock -502, memclock -502, fanspeed 45 ve hala 61 derecede ve 30.70-31.02 gibi mh/s kazıyor. Bu sıcaklıkla bilgisayarı 15 saat açık bırakamam. Yardımcı olur musunuz lütfen.
Hocam Power limit 60, temp limit 67, Core clock -502, memclock -502, fanspeed 45 ve hala 61 derecede ve 30.70-31.02 gibi mh/s kazıyor. Bu sıcaklıkla bilgisayarı 15 saat açık bırakamam. Yardımcı olur musunuz lütfen.
63 derece şuan.
@escape2dead hocam müsait olduğunuzda yardım edebilirseniz çok sevinirim. 45-50 derecede çalıştırmak çok iyi olur.

63 derece şu an.
@escape2dead hocam müsait olduğunuzda yardım edebilirseniz çok sevinirim. 45-50 derecede çalıştırmak çok iyi olur.

Kartım 2 fanlı ASUS TUF 1660 Super.

Son düzenleme:

63 derece şuan.
Tamamdır hocam yardımcı olayım. Anlattıklarımı sırasıyla yapın lütfen. Öncelikle ilk olarak tüm ayarları sıfırlayalım. Bunu da afterburner de disket simgesinin yanındaki yuvarlak ok a tıklayarak yapabilirsiniz. Bu oka tıklayınca kart standart ayarlara yani kutudan çıktığı ayarlara döner. Bu sıfırlamayı her mining yapmayı durdurduğunuzda yapın. Sıfırlamayı yaptıktan sonra afterburner de sol tarafta dişli simgesine tıklayıp afterburner ayarlarını açın. İlk gelen ekrandan voltaj takibi ve voltaj kontrolünü açın işaretleyin ve uygula diyip tamam a basın. Daha sonra mining i başlatın. Afterburner e dönüp Core clock değerini ve memory clock değerini en sola çekip eksi değere getirin. P. Limit ve Temp limite dokunmanıza gerek yok çünkü bunu elle ayarlayacağız. C. Clock ve Memory clock değerini en düşüğe ayarladıktan sonra sol altta Curve editör yazan yer var oraya tıklayın. Tıkladığınızda önünüze bir grafik gelecek. Bu grafiğin solunda Mhz değerleri olacak. Ortada ise noktalı değerler. Grafiğe bakarak soldan 1100 Mhz ye denk gelen noktaya tıklayın tıkladığınızda beyaza döner. Daha sonra önce ctrl ye basılı tutup L tuşuna basın ve sonra iki tuşuda bırakın. eğer yukarıdan aşağıya tıkladığınız noktada sarı çizgi çıkmışsa doğru yaptınız demektir. daha sonra ise grafik ekranını kapatın ve yine afterburner den disketin yanındaki Tik i işaretleyip ayarları uygulayın. Ve sonucu benimle paylaşın. Bu arada Fanları da manuele alıp %50 ye getirin.

Tamamdır hocam yardımcı olayım. Anlattıklarımı sırasıyla yapın lütfen. Öncelikle ilk olarak tüm ayarları sıfırlayalım. Bunu da Afterburner'de disket simgesinin yanındaki yuvarlak ok a tıklayarak yapabilirsiniz. Bu oka tıklayınca kart standart ayarlara yani kutudan çıktığı ayarlara döner. Bu sıfırlamayı her mining yapmayı durdurduğunuzda yapın. Sıfırlamayı yaptıktan sonra Afterburner'de sol tarafta dişli simgesine tıklayıp Afterburner ayarlarını açın. İlk gelen ekrandan voltaj takibi ve voltaj kontrolünü açın işaretleyin ve uygula deyip tamam a basın. Daha sonra mining i başlatın. Afterburner'e dönüp Core clock değerini ve Memory clock değerini en sola çekip eksi değere getirin. P. Limit ve temp limite dokunmanıza gerek yok çünkü bunu elle ayarlayacağız. C. Clock ve Memory clock değerini en düşüğe ayarladıktan sonra sol altta curve editör yazan yer var oraya tıklayın. Tıkladığınızda önünüze bir grafik gelecek. Bu grafiğin solunda MHz değerleri olacak. Ortada ise noktalı değerler. Grafiğe bakarak soldan 1100 MHz'ye denk gelen noktaya tıklayın tıkladığınızda beyaza döner. Daha sonra önce CTRL'ye basılı tutup l tuşuna basın ve sonra iki tuşuda bırakın. Eğer yukarıdan aşağıya tıkladığınız noktada sarı çizgi çıkmışsa doğru yaptınız demektir. Daha sonra ise grafik ekranını kapatın ve yine Afterburner'den disketin yanındaki tik i işaretleyip ayarları uygulayın. Ve sonucu benimle paylaşın. Bu arada fanları da manuele alıp %50'ye getirin.

Hocam dedikleriniz için teşekkür ederim birebir uyguladım fakat sonuç yine aynı 64 derecede geziyor ve 31 mh/s kazıyor. Nasıl inecek bu 50 dereceye :(
Hocam dedikleriniz için teşekkür ederim birebir uyguladım fakat sonuç yine aynı 64 derecede geziyor ve 31 mh/s kazıyor. Nasıl inecek bu 50 dereceye :(

Ekran kartı ayarlarıyla alakalı olabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• skdskjsdkds.png
    skdskjsdkds.png
    445,7 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı