Çözüldü 1660 Super sistemde HDMI 144 Hz modunda ekranda titreme oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

O9ulcan

Hectopat
HDMI ile görüntü alıyorum. 144 Hz'e çekince video ve oyunda titreme, yırtılma oluyor, bunun tek çözümü DisplayPort kablosu mu almak? 60 Hz de bir sorun olmuyor çünkü. 2. ekrana da görüntü gelmiyor onu VGA to DisplayPort ile bağlıyorum.
1660 Super ekran kartım.

Çözüm
HDMI kablosu ile sadece 120 HZ görebilirsin zaten. Üstüne çıkamazsın. 144 veya üzeri için DisplayPort kullanmak zorundasın.

144 Hz seçebiliyorum ama anlaşılıyor ki DisplayPort almam lazım. AMD kartımda böyle bir sorun yaşamıyordum garip.

Evet DisplayPort takınca düzeldi.
HDMI ile görüntü alıyorum. 144 Hz'e çekince video ve oyunda titreme, yırtılma oluyor, bunun tek çözümü DisplayPort kablosu mu almak? 60 Hz de bir sorun olmuyor çünkü. 2. ekrana da görüntü gelmiyor onu VGA to DisplayPort ile bağlıyorum.
1660 Super ekran kartım.
Aynı sorun bende de vardı. Sorunu teşhis etmek için başka bir kablo kullandığımda sorun çözülmüştü. Bi sizde deneyin isterseniz hocam. Ben de 2. monitörü açınca 1. monitörümde dalgalanmalar ve görüntü yırtılmaları oluyordu. Şimdi çok şükür öyle bir sorun yaşamıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı