1662 TL'ye GTX 1660S sistem alma hikayem

Bekleriz bi' CBP 2077 faciasını :) Gerçi sen çoktan yapmışsındır onun testini :D
Kart elime geçsin yapacağım hocam, ancak çok ümitli değilim :D Gördüğüm kadarıyla 40-45 FPS arası.

Kart elime geçsin yapacağım hocam, ancak çok ümitli değilim :D Gördüğüm kadarıyla 40-45 FPS arası.
Performans düşüşü sorununu düzeltmişlerdir diye düşünüyorum bu zamana kadar :) Oyunlarla aram olmadığı için alıp deneyimleme fırsatım olmadı fakat oyun o kadar şişti ki yılın faili oldu herkesin gözünde maalesef. Zaman içerisinde düzelir.

Sistem elime geçince buraya fotoğraf atacağım :) İlk defa bu kadar sevindiğimi hatırlıyorum, görelim bakalım. Bu arada ekran kartı taş gibi, tek fanlı olmasına rağmen 3 adet bakır boru koyulmuş :O Testlerde 62 dereceyi geçmediği söyleniyor, bakalım neler olacak.
Evet hocam ben de baktım biraz, bulunduğu fiyat noktasına ve marka içi tasarımlar arasındaki yerine göre overengineered bir kart. Keşke bir de backplate koysalarmış tek fanlı Gaming X gibi bir şey olurmuş. Kartın boyuna göre şöyle bi' RGB akrilik backplate sarar :D.

Evet hocam ben de baktım biraz, bulunduğu fiyat noktasına ve marka içi tasarımlar arasındaki yerine göre overengineered bir kart. Keşke bir de backplate koysalarmış tek fanlı Gaming X gibi bir şey olurmuş. Kartın boyuna göre şöyle bi' RGB akrilik backplate sarar :D.
RGB akrilik bakcplate bulursam alacağım hocam :) Özellikle geçen gün Aliexpress üzerinde 'GeForce GTX ve RTX' yazısı görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti, bir de yanına backplate buldum mu tamamdır :)
1614246326633.png

Oh, oh. Birkaç gün montajı bekleyeceğim ama olsun :) İptal edilmemesi daha da heyecanlandırıyor.

Son düzenleme:
Elimde eski diyebileceğimiz laptop vardı ve 900 TL'ye satmıştım, haliyle RX 570 üstüne 900 TL verebileceğim kart arayışına girdim. Şansıma ki bi' bilgisayarcı Vega 56 referans ekran kartını 1350 TL'ye satıyordu, şansımı deneyeyim dedim ve yazdım. 1300 TL olur mu? RX 570 üstüne ne kadar verirsem takas edebiliriz? Dedim ve 800 TL olur dedi. Ertesi gün yola koyuldum ve gidip takası gerçekleştirdim, kart çok temizdi ve ilk sahibi sadece grafik tasarımda kullanmıştı.
Bilgisayarcı kısmı önemli nokta gibi 😄 Fiyatlar bir anda yükseldi fakat piyasayı takip etmek ve fırsatları iyi değerlendirmek de önemli. Bence sen iyi zamanlama yapmışsın, hayır olsun 😊

Hayırlı olsun. Ama benim başka bir şey aklıma takıldı.

Katılım tarihin neden 2018 oldu?
Teşekkürler.

Benimle aynı interneti kullanan birisi sanırım daha önce üyeymiş, detaylıca bilmiyorum ama o hesabına girince IP adresimiz aynı olduğu için birleştirilmiş. Recep Baltaş ile durumu konuştum ancak bu birleştirme işleminin değişimi söz konusu değilmiş, mecburen başkasının hesabıyla birleşmesini kabullendim. 150+ ceza almış en çok koyan yanı o oldu, toplamda 252 uyarı :( Daha önce hesabım olsaydı bile bu kadar uyarıyı alma ihtimalim çok zordu, sağlık olsun.

1614284661575.png

Tahminime göre yarın kargoya verilecek ve ertesi gün elimde olacak :)
1614357627596.png

Eğer bir sorun olmaz ise yarın sistemi alıyorum :)
Tabii 10600KF ve Tuf B460M-Plus WIFI anakart aldım ve elimdeki işlemcileri satıp Intel'e geçeceğim :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı