17.000 TL programlama ve iş için uzun ömürlü laptop tavsiyesi

MacBook iş için kurulmuş bir bilgisayar ve kasası kaliteli, sizi birkaç yıl götürür. Her işinizi onun ile yapabilirsiniz. Ben de Mac bilgisayarların işletim sistemini beğenmiyorum ama iş içinse MacBook almanızı öneririm. Air veya Pro mu alırsınız ona siz karar verin.

Uzun süre M1 MacBook düşündüm. Hatta nerdeyse alıyordum. Fakat ARM olması başta olmak üzere birkaç nedenden dolayı içim rahat etmedi. İçim rahat etmediği sürece alamam. Bu aralar Lenovo Yoga Slim 7 Pro AMD modelini gözlüyorum. Eğer çıkarsa ve fiyatı uygun olursa içim rahat bir şekilde alabileceğim bir cihaz.

Uzun süre M1 MacBook düşündüm. Hatta neredeyse alıyordum. Fakat ARM olması başta olmak üzere birkaç nedenden dolayı içim rahat etmedi. İçim rahat etmediği sürece alamam. Bu aralar Lenovo Yoga Slim 7 Pro AMD modelini gözlüyorum. Eğer çıkarsa ve fiyatı uygun olursa içim rahat bir şekilde alabileceğim bir cihaz.

Yoga temeli iş olan bir bilgisayardır evet. Ve bu konuda da çok iyidir. Monster Huma serisine de bakabilirsiniz Monster'in iş bilgisayarı. Eğer fotoğraf video düzenleme mimari işleriyle uğraşıyorsanız markut serisine de bakabilirsiniz. Markut Quadro ekran kartı kullanıyor. Tadı bir başka ama çok pahalı. Tercih eder misiniz bilmem.
Yoga temeli iş olan bir bilgisayardır evet. Ve bu konuda da çok iyidir. Monster Huma serisine de bakabilirsiniz Monster'in iş bilgisayarı. Eğer fotoğraf video düzenleme mimari işleriyle uğraşıyorsanız markut serisine de bakabilirsiniz. Markut Quadro ekran kartı kullanıyor. Tadı bir başka ama çok pahalı. Tercih eder misiniz bilmem.
Monster markasına çok güvenmiyorsanız mimari, shop gibi işlerde Markut yerine Lenovo P15V gibi şeylere de bakabilirsiniz ama sizin bu şekilde bilgisayarlara ihtiyacınızın olacağını sanmıyorum. Bahsettiğiniz Yoga bilgisayar sizin için en iyisi olacaktır.

Şık tasarım, güçlü donanım, incelik, hafiflik. Hepsi spectre’de var (reklam gibi oldu da neyse), daha önce kullanmıştım ve gerçekten büyüleyici bir model. Ama linux uyumlu mu bilmiyorum kendin bakarsın değilse başka arkadaşların önerileri var.
Öneriniz ve yazınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası MacBook Air M1 çok cazip geliyor. Fakat ekran çok küçük geliyor. 16 inç olanlar da şahsen o fiyata değmez diye düşünüyorum. Siz kullanırken küçük ekran olduğunu hissettiniz mi? Rahatsız oldunuz mu?
Bence küçük ekran daha rahat, kullanırken anlamıyorsunuz bile 13 inç olduğunu.
Ve arkadaşında dediği gibi uzun ömürde macbooktan iyisi yok. Arkadaşımın 2008 macbooku çalışıyor.

Son düzenleme:
Hak veriyorum. Mümkünse daha düşük fiyata sahip bir laptop almayı düşünüyorum.

Yalnız bak, Mac M1 platformu hakkında söylediklerin ve amatör tavsiyelere itibar etmemen hoşuma gitti. Senden güzel geliştirici olur. M1 işlemci, şu an için, kesinlikle programlama amaçlı alınmaz. Ayrıca okulda x86 üzerinde çalışan bir Windows'a da ihtiyacın olacaktır. Çünkü onlar her şeyi muhtemelen Windows kullanarak gösterecekler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı