17-18 yaşından sonra boy uzar mı?

AEmrerik

Decapat
Arkadaşlar selam, 17 yaşımı doldurdum 4-5 aya reşit olucağım. Size bir şey soracağım. Bu konu hakkında baya Bi araştırma yaptım gerek Türkçe gerek yabancı kaynaklardan fakat asla kesin bir sonuç elde edemedim artık bu konuyu yazmak son denemem olucak. Ben 170im ama boyumun kısa olmasından nefret ediyorum. Çok fazla takıntı ediyorum. Her sabah uyandığımda aklıma geliyor. Babam 171 annem 160. Dayım 175 gibi bir şey. Açıkçası sadece 4-5 cm yeterli benim için yani 175 o da olmadı 174 istiyorum hergün çok fazla protein ve kalsiyum almaya çalışıyorum onun dışında esneme sıçrama falan da yapıyorum. Sizce 4-5 cm uzatmam mümkün mü? Cevap verirseniz sevinirim. Sizin cevaplarınızdan sonra artık bir daha araştırmıycam. Alışmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkürler

Merhaba ben suan 16 yasindayim boyum 185 cm. 1. siniftan beri basketbol oynuyorum. Babam 186cm, annem 176, ablam 170 cm ben ilerde kac cm olurum? 2 dayim var birisi 191 digeri 190
Merhaba ben suan 16 yasindayim boyum 185 cm. 1. siniftan beri basketbol oynuyorum. Babam 186cm, annem 176, ablam 170 cm ben ilerde kac cm olurum? 2 dayim var biri 191 digeri 190cm
189 190 olursun diye düşünüyorum. Uzamama olasılığın da var. Erken uzadıysan erkek durur

Epifiz plakalarının kapanmasına çok az kalmış, fakat artık büyüme hormonun eskisi gibi salınmadığı için uzayamazsın. Doktora gidip hormon vurdurtman gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı