17-18 yaşından sonra boy uzar mı?

AEmrerik

Decapat
Arkadaşlar selam, 17 yaşımı doldurdum 4-5 aya reşit olucağım. Size bir şey soracağım. Bu konu hakkında baya Bi araştırma yaptım gerek Türkçe gerek yabancı kaynaklardan fakat asla kesin bir sonuç elde edemedim artık bu konuyu yazmak son denemem olucak. Ben 170im ama boyumun kısa olmasından nefret ediyorum. Çok fazla takıntı ediyorum. Her sabah uyandığımda aklıma geliyor. Babam 171 annem 160. Dayım 175 gibi bir şey. Açıkçası sadece 4-5 cm yeterli benim için yani 175 o da olmadı 174 istiyorum hergün çok fazla protein ve kalsiyum almaya çalışıyorum onun dışında esneme sıçrama falan da yapıyorum. Sizce 4-5 cm uzatmam mümkün mü? Cevap verirseniz sevinirim. Sizin cevaplarınızdan sonra artık bir daha araştırmıycam. Alışmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkürler

Sen yine iyisin bence. Ben 16 yaşındayım babam 1.70 falan annem 1.55. 1sene Basketbola gittim 1 sene yüzmeye gittim. 1.61boy 47kiloda kaldım. Ben de araştırdım falan belki kilo boy oranımı düzenlersem olur diye düşündüm. 1 haftadır falan hergün süt bebek büsküvisi falan yiyorum tavuk et balık bulduğumu yiyorum.1 haftada 2 kilo aldım. Normalde hiç alamıyodum 3 senedir nerdeyse hergün 2 yumurta yiyorum kilo alamamıştım. Bu cicibebede ne varsa kilo aldım sonunda. Bide google playde boy uzatma egzersiz uygulaması var ordan egzersiz falan yapıyorum. 18 yaş üstü ve 18 yaş altı kategorileri var. Bakalım nolcak görcem :)
ben 8. sinifta 165 cmydim, 9 da 176 oldum , 10 da 181, simdi ise 185-186 flnim
nasıl bukadar uzadın ben 11e geçtim boy 1.61 kilo47. Yaptığın egzersiz falan varmıydı yoksa genetik mi? Babam 1.70 falan annem de 1.55.

Son düzenleme:
Sen yine iyisin bence. Ben 16 yaşındayım babam 1.70 falan annem 1.55. 1sene Basketbola gittim 1 sene yüzmeye gittim. 1.61boy 47kiloda kaldım. Ben de araştırdım falan belki kilo boy oranımı düzenlersem olur diye düşündüm. 1 haftadır falan hergün süt bebek büsküvisi falan yiyorum tavuk et balık bulduğumu yiyorum.1 haftada 2 kilo aldım. Normalde hiç alamıyodum 3 senedir nerdeyse hergün 2 yumurta yiyorum kilo alamamıştım. Bu cicibebede ne varsa kilo aldım sonunda. Bide google playde boy uzatma egzersiz uygulaması var ordan egzersiz falan yapıyorum. 18 yaş üstü ve 18 yaş altı kategorileri var. Bakalım nolcak görcem :)

nasıl bukadar uzadın ben 11e geçtim boy 1.61 kilo47. Yaptığın egzersiz falan varmıydı yoksa genetik mi? Babam 1.70 falan annem de 1.55.
Ben dedigim gibi gunde en az 1.5 saat basketbol oynadim ve haftasonları 60 km bisiklet surdum ve su an karantinada olmamiza ragmen fitnesa basladim. Oraya da bisikletle gidiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 15 yaşında 183 oldum. 18'ime kadar iyi uyku ve iyi beslenmeye rağmen 182'yim. Belki postürüm bozulmuş olabilir ama uzun lafın kısası bu boy muhabbetinde tahimin etmek imkansız. 22 yaşına kadar uzayabilirsin diyorlar ama öyle olsa benim şimdiye 2 metre olmam gerekirdi. Bu işler hesaba gelmez. Bence bunu kafaya takma. Uzayacağı varsa uzar. Ama uzamayacakmış gibi plan yap. Ayrıca bodybuilding powerlifting boy kısaltmaz veya durdurmaz, basket streching barfiks falan da uzatmaz. Ama spor yap. Yapmamaktan iyidir. Şekeri hayatından at iyi.

Ben 15 yaşında 183 oldum. 18'ime kadar iyi uyku ve iyi beslenmeye rağmen 182'yim. Belki postürüm bozulmuş olabilir ama uzun lafın kısası bu boy muhabbetinde tahimin etmek imkansız. 22 yaşına kadar uzayabilirsin diyorlar ama öyle olsa benim şimdiye 2 metre olmam gerekirdi. Bu işler hesaba gelmez. Bence bunu kafaya takma. Uzayacağı varsa uzar. Ama uzamayacakmış gibi plan yap. Ayrıca bodybuilding powerlifting boy kısaltmaz veya durdurmaz, basket streching barfiks falan da uzatmaz. Ama spor yap. Yapmamaktan iyidir. Şekeri hayatından at iyi.
Ağırlık çalışmak, boy uzamasını engeller. Fazla ağırlık kaldırmak, testosteron hormonunun salgılanmasını fazlaca artırır. Ve bu hormonlar, büyüme hormonlarını baskılayarak uzamayı engeller.

Ağırlık çalışmak, boy uzamasını engeller. Fazla ağırlık kaldırmak, testosteron hormonunun salgılanmasını fazlaca artırır. Ve bu hormonlar, büyüme hormonlarını baskılayarak uzamayı engeller.
Resmi bir kaynak yollar mısın hocam bunu destekleyen? Ağırlık çalışmak, egzersiz yapmak HGH hormonun salgılanmasını da sağlar ayrıca.

Kötü durum, uzak doğulularda kısa oluyor. Benim boy 183 cm, abimin 185, annemin 160, babamın 175'di, ve benden uzun milyonlarca insan var dünyada. Evet 17-18 yaşlarından sonra boy uzar ama fazla değil. %90 ırsidir, kalan %10 verimli koşulların sağlanmasına göre değişir. Benim 14 yaşımdan sonra boyum 3-4 cm uzamıştı. Yıllarca basketbol oynamıştım oysaki. Küçük yaşlarda voleybol veya basketbol oynamanın boy uzamasına yararı olduğuna inanırım. Ama sen de gerçekten çok kısaymışsın. Ben kendime kısa diyordum, beterin beteri varmış.
183'e kısa diyen birisini görmedim. Biraz egolu olmuş.

Geri
Yukarı