17 yaşımdayım aşırı gelecek kaygım var

Gerçekten açıktan okuyup da bu şekilde başarılı olmanıza hayran kaldım. Bende öyle hırs ve azim yok. Başka ülkelere gitmeyi orada bir hayat kurmayı maalesef gözümde büyük görüyorum. Bu da yalpalamış karakterimden dolayı herhalde.

En çok özleyeceğin yaşlardasın bol bol kendine yatırım yap şuan ki aklım o zamanlarda olsa dil öğrenirdim en büyük yatırım kendine yapacağın yatırımdır bunu hiçbirzaman unutma. İmkanın varsa dil kursuna yazıl ingilizce almanca ne öğrendin kar

İstersen her şeyi başarabilirsin, yalnız başına kalıp her şeyi düşün. Kendi zevkine göre her şeyi yapma, çevreni ve yaşantını da hesaba katarak hareket et. Ben ne hırslı ne de azimli birisiyim, sadece denedim ve başarılı oldum. Açıkta okumam bana engel olmadı, aksine zamanımı istediğim gibi kullanmama yardımcı oldu.

Pes etmeyin hocam. Benim ailem bile destek vermedi. Bilgisayarımı aldılar. Ama çabaladım ve şu anda hem okurken hem de bir yazılım şirketinde çalışıyorum. Bu yaşta herkes bu duyguları yaşar ama önemli olan pes etmeyip yola devam etmek. 1 gün önce 18 yaşıma girdim ve mutluyum çünkü pes etmedim. Hayatta her zaman önüne duvarlar koyacak. Sen o duvarları yıkarsan kazanırsın. Yıkamazsan bahsettiğin düşüncelere kapılırsın. İnanıyorum ki yıkacaksınız o duvarları.

Hangi şirket hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…