17 yaşında boy uzatmak

morbid4605

Decapat
Arkadaşlar, 171, 172 boyum var. 9 sınıfta vs. çok kısa kalmiyordum. Ama 11'e gidiyorum artık ve herkes deli gibi uzuyor. Genlerim çok sağlam değil boy olarak. Sizce doktor vs. gibi şeylerde hormon takviyesi gibi bir şey var mıdır? Yüzümde tek tane sakal yok. Bir doktor sakal çıkınca vücut gelişmesini bitiriyormuş. Sizce doğru mudur?

Hocam, sakalı bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim; benim 14 yaşında sakal çıktı şu an 16 yaşındayım boy 188. iyi beslenme lazım yumurta, süt gibi gerisi hikaye.

Ergenliğe girdim ustam çok oldu ama şunu fark ettim fitneesı bırakınca boyunuz kısalıyor. Ve uzama duruyor 6aydır evde yatırıyoruz. Sanki kısalıyorum gibi hissediyorum. Muhtemelen sporun esnemesi gibi vs. olaylarındandır. En kısa zamanda spora döneceğim ama çok pahandı en az 200TL oldu.
Hormonla düzelmez. Sen daha ergenliğe girememişsin galiba, ben 13 yaşındayım bıyıklarım falan uzadı.

Hocam yüzümde tüy yok derken sakal gibisinden yok dedim benimki de 14'te ergen bıyıkları çıktı.

Ergenliğe girdim ustam çok oldu ama şunu fark ettim fitneesı bırakınca boyunuz kısalıyor. Ve uzama duruyor 6aydır evde yatırıyoruz. Sanki kısalıyorum gibi hissediyorum. Muhtemelen sporun esnemesi gibi vs. olaylarındandır. En kısa zamanda spora döneceğim ama çok pahandı en az 200TL oldu.

Hocam yüzümde tüy yok derken sakal gibisinden yok dedim benimki de 14'te ergen bıyıkları çıktı.
Hormonlarınızda sorun var diye düşünmüştüm aslında. Boyunuz kısaysa sorun yok bence 1.80’e kadar yolunuz var.

Hormonlarınızda sorun var diye düşünmüştüm aslında. Boyunuz kısaysa sorun yok bence 1.80'e kadar yolunuz var.

Hocam vallahi bilmiyorum her şeyi atlattım hayatımda ama bir de biraz daha uzun boy istiyorum. Herkes kız için vs gibisinden istiyor ama benim çok da umrumda değil. Hep büyük olmak istemişimdir ama olamıyorum. Hasbel kader.
Peki body Building hakkında ne düşünüyorsun boy uzamasını etkiler mi?

Kardeşim vallahi bana göre kesinlikle uzatıyor. Her şey gene bağlı değil bence. Fitnees duruşu düzeltiyor uzun görünmeni sağlıyor. Herkese tavsiye ederim.

Geri
Yukarı