17 yaşında çalışmak

Sakın ola yanlış anlamayın fakat bu yaptıklarınız okumazsanız işinize yarar eğer babanız böyle düşünüyorsa okumanızdan ümidi kesmiş gibi geldi. Okursanız güzel bir iş sahibi olursunuz ama berberde öğrendiklerinizle işinize ekstra bir katkı sağlayamazsınız. Olur da okulu kazanamazsanız diye bunları yaptırıyordur muhtemelen. Okul ortalamalarınız kötü müydü?
Ahahah sen çok yanlış anlamışsın reis :D Babam bana bunların ilerde tecrübe olacağını söylüyor her işten biraz olsun belki ileride birisi tutarda birşeyler yapar mantığı ile değil,aşırı başarılı bir öğrenci değilim ama okumayıda istiyorum.

Salak saçma ortamlarda gezmek yerine para biriktirip bir mesleği öğrenip ileride işin aksarsa o mesleğe girmene yardımcı olacak. 16 yaşındayım günde 150 160 TL alıyorum kuaförden ama şu an işler aksadı 50 TL falan anca. Mesela bu mesleği ben iyi kavrasam İngiltere'ye taşınsam altın bir meslek. İyi yaparsam İngiltere'de resmen altın bir meslek günde 100 150 ingiliz sterlini alırım.

Çalışmak zorunda bırakılıyorsun ama fayda gelmeyince aileden.
Ailemden fayda gelmeyince diye birşey yok,ben şuan gidip aileme desem ben çalışmıyıcam bana hergün verin sigara paramı diyip popomuda büyütebilirim o konuda sıkıntı yok. Ben kendim çalışmak istiyorum ama içimde bi tarafta ilk başta yazdığım şeyleri söylüyor.

Ailemden fayda gelmeyince diye birşey yok,ben şuan gidip aileme desem ben çalışmıyıcam bana hergün verin sigara paramı diyip popomuda büyütebilirim o konuda sıkıntı yok. Ben kendim çalışmak istiyorum ama içimde bi tarafta ilk başta yazdığım şeyleri söylüyor.
O ilk tarafın şeytan tarafın :) 2 3 tane insanla takılmak için bir mesleği öğrenmemek resmen yani hata olur.

@lianyu35 Dostum gerçekten bazen özeniyorum sizin gibi kardeşlerime. Açık konuşayım ben işim gereği sahada çalışmayı pek sevmeyen ve üşenen bir insanım :) Senin gibi bir kuzenim vardı. 15 yaşından beri hafta içi okula, hafta sonu işe giderdi. Benimle yaşıt, ben üniversite okuyorum ve ne olacağım belli değil. O şu an 5.000 TL maaş alıyor ve her geçen yıl artıyor :)

Yani ne kazandı bu arkadaş? Hayatını kazandı. Bazen ben de diyorum keşke ufakken çalışsaydım hafta sonları en azından bir zanaatim olurdu. Hiçbir şey yapamazsam hayatta o işimi icra ederdim. Tek pişmanlığım budur hayatta.

Dostum yazsam o kadar yazarım ki bu konu hakkında :D Biri beni durdursun :)

Ekleme: @lianyu35 dostum yazım kurallarına birazcık dikkat etmeni öneririm. Şimdi ceza yersin falan, başımıza iş çıkmasın. Ne güzel sohbet ediyoruz şurada :D

Bu sene çalışmayı bırak ve sınava hazırlanmaya başla sanırım 11 veya 12. sınıfsın. Biraz da olsa sık kendini...

O zaman sana çalışmak biraz koyuyor gibi. Madem böyle düşünüyorsun çalışma bu yaz olmazsa tekrar düşünürsün artık.
Koyuyor demek doğru olurmu bilmiyorum çalışmak hoşuma gitmiyor değil annemden babamdan para almadan birşeyler yapmak güzel hissettiriyor fakat kendi özel hayatım hiç kalmıyor arkadaşlarıma,kız arkadaşıma felan vakit ayıramıyorum. Sanırım çalışmak en doğrusu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı