17 yaşında kas çalışmaya nereden başlanmalı?

Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, 17 yaşındayım ve COVID döneminde iyice formdan düştüm ( kilo verme vs. ). Eskiden daha yapılıydım ve ciddi bir kas kütlem vardı ( spor geçmişim yok lakin bayağı hareketliyim ). Şimdi yine yapılı görünüme kavuşmak istiyorum ve spor yapmayı düşünüyorum. Nereden başlamalıyım?

Edit: 30 günde kol kası gibi programlar işe yarar mı? ( Google Play Store )

Konuyu takibe aldım. 16 yaşında bir birey olarak ben de fikir edinmek istiyorum.

Evde günde 2 kg dumbell ile ufakta olsa yumurta büyüklüğünde kas yapmıştım. Böbrek rahatsızlığım ve üniversite sınavı yüzüne bıraktım. Şimdi de böbrek rahatsızlığım yüzüne yapamam.

Merhaba arkadaşlar, 17 yaşındayım ve COVID döneminde iyice formdan düştüm ( kilo verme vs. ). Eskiden daha yapılıydım ve ciddi bir kas kütlem vardı ( spor geçmişim yok lakin bayağı hareketliyim ). Şimdi yine yapılı görünüme kavuşmak istiyorum ve spor yapmayı düşünüyorum. Nereden başlamalıyım?

Edit: 30 günde kol kası gibi programlar işe yarar mı? ( Google Play Store )

Barfiks ve şınav çeksen düzgün formda, zaten forma girersin, gidebiliyorsan direkt spor salonuna git onun tadı başka.

Son düzenleme:
Karın kasından başla 15 yaşındayım derslerden dolayı ara verdim fakat kas çevresi gözükmeye başladı. Daha sonra kola başlarsın.

Bende evde yapıyorum. Öncelikle araştırmalarım neticesinde, full body çalışmanız çok daha iyi olacaktır. Full bodyden kastım. Her gün bacak-sırt-gögüs-kollar ve karın olarak çalışabilirsiniz. Önemli olan çok hareket yapmak veya yüksek ağırlık kaldırmak değil. İlk hedefiniz vücudunuzun spora alışmasını sağlamak.
Programınız, pazartesi, çarşamba ve cuma olması gerekiyor, aralardaki günler vücudun dinlemesi gerekiyor. Ardından evde devam etmek isterseniz antrenmanı biraz daha bölerek veya ağırlıkları değiştirerek devam edebilirsiniz. Ayrıca en önemli husus beslenmedir.

Edit: Önemli olan öncelikle, bacak, sırt ve kol çalışmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı