17 yaşında kilo alamıyorum

aahqt47763

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Asus Tuf Gaming Nvidia GeForce RTX 3070 OC Edition 8 GB
Anakart: Asus Prime Z690-PLUS DDR4
İşlemci: Intel Core i7-13700KF
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB
RAM: XPG Spectrix D50 2x16 3600Mhz
Güç kaynağı: Cougar GEX850 850W 80 Plus Gold
Depolama: Samsung 1TB 980 PRO NVMe M.2 SSD
Meslek
Berber
Sabah 9 gibi 1 tabak makarna veya 1 tabak pilav yiyorum. Öğlen 1 gibi 1 tabaktan biraz fazla makarna, ev yemeği veya tavuk pilav falan yiyorum. Akşama doğru 5 gibi büyük 1 tabak pilavla ciğer yiyorum. Akşam spordan önce tam ekmek tavuk yiyorum. Spordan sonra da 1 tabak pilav veya makarna yiyorum.

Günlük kaç kalori almam gerektiğini hesaplamıştım 3000 kalori civarı çıkmıştı, kilo almak için üstüne koyup 3500 kalori iyi olur diye düşündüm. Günlük ne kadar yiyorum bilmiyorum ama ekstra iş gereği hareket etmekten zaten 200 kalori veriyorumdur. İlk zamanlar 5 kilo civarı almıştım. Ama birkaç aydır yani 4-5 aydır hiç kilo alamıyorum. Şu an 57-58 kilo civarlarındayım. Gainer(3000gr) kullanmıştım bitene kadar onda da hiçbir etkisini göremedim diyebilirim.

Önerebileceğiniz şeyler nedir, gerçekten yardıma ihtiyacım var. Zarganayım, 17 yaşındayım ama beni görseniz 15 yaşında dersiniz yani.

Metabolizma hızlı bilmem ne diyorlar külleyen yalan kardeşim klişe olacak ama kusana kadar camış gibi yiyeceksin başka türlü kilo alamazsın bol bol karbonhidrat sabahları 1 çay bardağı zeytinyağ içebilirsin

Metabolizma hızlı bilmem ne diyorlar külleyen yalan kardeşim klişe olacak ama kusana kadar camış gibi yiyeceksin başka türlü kilo alamazsın bol bol karbonhidrat sabahları 1 çay bardağı zeytinyağ içebilirsin
Çalıştığım için zor oluyo. Metabolizmayı bence hafife alma ben yemek yerken büyük tuvaletim geliyo yediğim çıkıyo ne yapayım?

Yok abicim yok ben eğitimini aldım kendi çapımda merak etme metabolizmanın etkisi öyle senin sandığın gibi değil hormonlarınla alakalı olabilir bağırsaklarında tenya bile olabilir insülin veya tiroid lerinle de alakalı olabilir ilk önce bi check up derim kan idrar dışkı tahlili ver sonra tekrar konuşalım yani kilo almak dediğim gibi hayvan gibi yemek başka birşey değil

Yok abicim yok ben eğitimini aldım kendi çapımda merak etme metabolizmanın etkisi öyle senin sandığın gibi değil hormonlarınla alakalı olabilir bağırsaklarında tenya bile olabilir insülin veya tiroid lerinle de alakalı olabilir ilk önce bi check up derim kan idrar dışkı tahlili ver sonra tekrar konuşalım yani kilo almak dediğim gibi hayvan gibi yemek başka birşey değil
Orası öyle ama çalıştığım için zor oluyo işte, bana kalsa her saat başı yemek yerim 1 tabak.

Orası öyle ama çalıştığım için zor oluyo işte, bana kalsa her saat başı yemek yerim 1 tabak.
Ozaman kilo almayı unut bak bu hakaret veya aşağılayıcı bir söz değil sakın yanlış anlama beni kilo almak istiyormusun ? Bu konuyu buraya açtığına göre istiyorsun ee ozaman yöntemini sana söyledim başka da diyecek bir şey yok

Bende de sorun var ama benim sorun başka galiba ben 18 60 kg yum boyumda 170 fakat ince insanım mesele yemek değil benim için yemek yedim göbeğim oldu ama hala zarganayım değişik sanırım benim sorunum vitamin eksikliği

Bende parazit vardı. Ufak mahluklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı