%18 yağ oranında bulk yapılır mı?

siyahgondol

Decapat
Daha fazla  
Boyum 189 kilom 77 ve bulk yapıyorum. Günlük 3500 3700 kalori civarı alıyorum, haftada 5 gün spora gidiyorum ve PPL yapıyorum. Spora başlayalı yaklaşık 3 ay oldu ve orta derecede gelistim sizce ne yapmalıyım önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli kas kütlen yok büyük ihtimalle definasyon girersen kupkuru kalırsın bulk yapıp seneye bahara kadar diğer bahar definasyon girersin.

3 ay daha çok başındasın daha yolun çok var 189 77 kilo çok az kütle koymaya bak.

Yeterli kas kütlen yok büyük ihtimalle definasyon girersen kupkuru kalırsın bulk yapıp seneye bahara kadar diğer bahar definasyon girersin.

3 ay daha çok başındasın daha yolun çok var 189 77 kilo çok az kütle koymaya bak.

Kac kilo gibi definasyona gireyim sence? Clean Bulk yapmaya çalışıyorum (yağ oranım çok diye) devam edeyim mi yoksa hızlı kilo almak için dirty mi yapayım

Dirty yapma obez olursun.
Gözle görülür güzel bi kas kütlesine sahip olunca girersin defineye.

Kilon boyuna göre çok az eğer yaplıysan çok skinny fatsin acilen kütle koyman lazım güzel bie bulkla kurtulursun gibi.

Dirty bulk yapma sonra definasyonda pişman olursun
189 boy 77kg ile %18 yağ oranı da olmaz ayda 1-1.5 kg arası koymaya çalış
Kaç kiloya kadar bulk yapmalıyım? Çok aşırı detaylı yag yakimi istemiyorum definasyon için yağ oranım yüzde 9 falan olsa yeter.

Kısa bir definasyon yapıp sonrasında temiz kütle koymayı da düsunebilirsin.
Çok aşırı zayıf durabilirim bide daha yeni başladığım için tam definasyon yapabilecek birikimim yok.

Geri
Yukarı