Bulk nasıl yapılır?

Hem sıska hem güçsüzsen etkili bir yöntemdir. Bir yandan kilo alırken bir yandan da kas yapmayı sağlar.

Metabolizman çok hızlıysa clean bulk ile kütle alman çok uzun sürecektir eğer zamandan yana sıkıntın varsa çok hafif dirty beslenerek yapılabilir. Kısaca günlük kalorinden daha yüksek kalori alacaksın tabi ki abartıp 2700 ile kilo koruyorken 4500 alırsan ve o şekilde devam edersen abartı olur ve kolay yağlanırsın, günlük kalorinden 600-700 fazlası ideal bence. Tabi ki bunları metabolizması hızlı çalışan biri için söylüyorum ne yesem yarıyor kilo alabiliyorum diyorsan kalori daha da kısmalısın çünkü kolay yağlanırsın.

Metabolizman çok hızlıysa clean bulk ile kütle alman çok uzun sürecektir eğer zamandan yana sıkıntın varsa çok hafif dirty beslenerek yapılabilir. Kısaca günlük kalorinden daha yüksek kalori alacaksın tabii ki abartıp 2700 ile kilo koruyorken 4500 alırsan ve o şekilde devam edersen abartı olur ve kolay yağlanırsın, günlük kalorinden 600-700 fazlası ideal bence. Tabii ki bunları metabolizması hızlı çalışan biri için söylüyorum ne yesem yarıyor kilo alabiliyorum diyorsan kalori daha da kısmalısın çünkü kolay yağlanırsın.

Kası ne tür antrenmanlarla yapacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı