18 yaşında olmama rağmen ailem bana karşı çok korumacı davranıyor

720350

Picopat
Ben 18 yaşındayım benim ailem çok korumacı. Ben bu yıl dershaneye gidiyorum her gün dershaneye gidiyorum, sabah 8 akşam 5 arası dershanedeyim. Öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor, ben en son 1 yıl önce bu zamanlar 1 kez çok sıkılmıştım. Dershaneden çıktıktan sonra kafa dağıtmak için çarşıya çıkıp gezdim sonra o zaman gidip 1 saat internet kafede oynadım kafa dağıtmak için. O zaman sonra ailem gittigimi öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya, ya başına bir şey gelseydi ya biri seni kaçırsaydı ya da ya kaybolsaydın dediler. Bana bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar, babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin, çarşıya gitmeyeceksin dediler, yasakladılar. Ben de ondan sonra bir daha gitmedim, o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla. Onlardan biri de gidip rehberlik öğretmenine söylemişler, sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim, bana tamam söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya hocam şimdi bu konularda çokta umursamayın diye düşünüyorum çünkü gerçekten bir zaman sonra aile baskısı bayıyor

Aile korumacı bir kurum olmak zorundadır fakat sizin anlattığınız durum korumaktan ziyade takıntı ile alakalı asla kabul edilir veya normal bir davranış değil 18 yaşındaki bir insana "ya kaçırılsaydın" gibi bir cümle kurulamaz onları işine karıştırmazsan isteseler de istemeseler de seninle uğraşmayı bırakacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı