18 yaşındayım ve kendimi gelistirmek istiyorum

KayboldumLan

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
18 yaşındayım.
İngilizce mütercim tercümanlık okuyorum.
İngilizcem iyi seviye de ve şimdi de Rusça öğreniyorum kursa gidiyorum. Onun dışında oyun programlama ile ilgilenmek istiyorum ayrıca gelecek için kendime yatırım yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz var mıdır? Örneğin şuna başla gibisinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
18 yaşındayım.
İngilizcem iyi seviye de ve şimdi de Rusça öğreniyorum kursa gidiyorum. Onun dışında oyun programlama ile ilgilenmek istiyorum ayrıca gelecek için kendime yatırım yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz var mıdır? Örneğin şuna başla gibisinden.
Programlaya Python öğrenerek başlayabilirsin. Öğrenmesi en kolay dillerden.

Oyun programlama düşünüyorsan ilk başta çok basit bir dil olan Pyton ile başlayabilirsin. Ardından C# ve C++ şeklinde ilerleyebilirsin. Unreal Engine 5 düşünüyorsan BluePrint de olur.

Anlamıyorum neden okudugunuz bölümden en üst seviyeye çıkmak yerine başka meslek yapmak istiyorsunuz? Bence ögrenebildigin kadar dil ögren bir de diksiyon kazandır kendine bu bölümde gelişip devlet büyüklerin veya holding sahiplerinin özel tercümanlığını yapar iyi bir maaş alırsınız sırtınızda yere gelmez. Oyun programcılıgınada devam edersen iki iş zor olur büyük ihtimallede düşük maaşlı bir işe anca girersin.

Merhaba.
18 yaşındayım.
Bİ işe odaklan. Yanlış anlama ama ikiside kolay şeyler değil iki şeye odaklanırsan ikisini de yarım yapma ihtimalin var.

Oyun programlama düşünüyorsan ilk başta çok basit bir dil olan Python ile başlayabilirsin. Ardından C# ve C++ şeklinde ilerleyebilirsin. Unreal Engine 5 düşünüyorsan Blueprint de olur.

Oyun programlama için neden Python öğreniyorum direkt C# zor mu olur?

Anlamıyorum neden okudugunuz bölümden en üst seviyeye çıkmak yerine başka meslek yapmak istiyorsunuz? Bence ögrenebildigin kadar dil ögren bir de diksiyon kazandır kendine bu bölümde gelişip devlet büyüklerin veya holding sahiplerinin özel tercümanlığını yapar iyi bir maaş alırsınız sırtınızda yere gelmez. Oyun programcılıgınada devam edersen iki iş zor olur büyük ihtimallede düşük maaşlı bir işe anca girersin.

Aslında hep oyun programlama istiyordum fakat sayısala kafam basmadığı için iyi olduğum bölüme geçtim bu yüzden oyun programlama istiyorum.

Geri
Yukarı