180.000 TL'ye araç tavsiyesi

@WhiteFountain parçasının ucuz olması, yakıtının düşük derecede olması ve 2. el piyasasının da olması beni cezbeden noktası oldu. Ford Focus'a da baktım biraz daha fiyat yükseltebilirsem onun da fiyatı çok güzel.

Toyota C-HR Hibrit alabilirsiniz.
Özellikle şehir içinde hibrit araçların yakıt tüketimi baya düşük.
Şekil olarak da güzel araç.

Arkadaşlar selamlar, 180 bin lira bandında bir 2020 model sıfır araç bakıyorum. Aklımda olan araçlar citroen C-elysee, peugeot 301, renault symbol, renault clio 5, renault megane, toyota corolla.
Sizce bu tip bir araç mı almalıyım, yoksa 2015, 2014 model biraz daha yüksek sınıf bir araç mı almalıyım? Yakıt benim için önemli, günlük 80 km yol yapacağım iş yerime gidip gelmek için, sizlerin tavsiyeleri önemli.
Not: Ek olarak marka ve modellere açığım arkadaşlar.

301 kullanıyorum memnunum almanı tavsiye ederim parçası pahalı değil yol tutuş ve çekişten memnunum iç malzeme kalitesi ve izalasyon zayıf sadece kazancına göre araba seçmen uygun olacaktır o paraya 2.el temiz Audi, Mercedes, BMW de geliyor ama bir far 10bin TL bakımları pahalı arıza verirse yakacak cinsten tercin senin hocam. Eğer illa sıfır diyorsan 308'lere ve WV, skoda octavia bu araçlara da bakarsın hocam.

Arkadaşım birkaç ay önce ÖTV indirimiyle 199 bin'e sıfır a3 aldı. Sıfır araç almak için ÖTV indirimlerini takip etmek lazım. Saydığınız araçların 180 bin tl'yi hak ettiğini düşünmüyorum. Bir diğer seçenekte söylediğiniz gibi ikinci ele yönelmek. ÖTV indirimi beklenmediği takdirde bu daha mantıklı olur. C serisi Mercedes alınır o fiyatlara.

Sıfır alacaksan nisan ayında al öyle bir haber okudum da bulamadım şimdi stoklarla ilgili bir şey deniyordu ondan dolayı fiyatlar düşecek nisanda diye ben şu habere bakayım da bulursam aktaracağım buraya.

@hewalyum benimde anlatmak istediğim bu hocam. Gelirim belli dediğin gibi, var tabii ki o fiyatlara da bmw, Mercedes araçlar ancak bir hasar çıkardığında altından kalkması, ayrıca bakımları benim için sorun olacak. Ben parça, yakıt maaliyetinden dolayı o araçlara baktım zaten. Benim de izlediğim videolar ve okuduğum yorumlar sizin dediğinizi yansıtıyor, WV ve skoda octavia modellerinin bazılarına baktım, passatlar 220'den aşağı yok, Jetta'lar ellerinde yok, sedan araç tercih ettiğimden diğerlerini sormadım, octavia ekim ayı gibi gelecek diyorlar o bana çok saçma geldi beklemesi sıkıntı. 308'lere bakamadım yalan olmasın.
@vnd3 peugot 301 130 bin lira, evet ötv indirimi bekleyebilirim dediğiniz gibi. İkinci el piyasası da almış başını gidiyor en mantıklısı o gibi duruyor, Mercedes'leri kaldırabilir miyim bilmiyorum bütçeyi kontrol etmek lazım :D.
@Hells Bells tamam hocam bekliyorum dediğini teşekkür ediyorum, öyle bir durum varsa değerlendirebilirim.

Türkiye'de ikinci el araç almak kafaya silah dayamak gibidir.
Ölebilirsiniz de, ölmeyip her an bir şey olacak mı? acaba diye düşünür durursunuz.
ÖTV indirimlerini bekleyin, eğer zamanınız yoksa galerilere gidip pazarlık ile 180'e çoğu aracı bağlayabilirsiniz.

Galeri ilk fiyatına aldırmayın 15-30 bandında düşüşler fevkalade yapılıyor.
Paranız var ise el arabası alın ama sıfır alın.

Şimdiden güvenli sürüşler dilerim.

Yeni peugeot 2008 1.5 dizel düşünebilirsin şimdi fiyat listesini kontrol ettim otomatik şanzımanlısı 187bin tl(en düşük paket). Tasarım göreceli ama ben yeni pejo'ların iç ve dış tasarımını çok beğeniyorum mutlaka bakmalısınız. Yakıt tüketimi de düşük youtube'da testleri mevcut. Zaten şuan ki piyasa koşullarında o fiyata temiz 2015 2014 yüksek model bir araç bulabilir misiniz pek emin değilim.

@hewalyum benimde anlatmak istediğim bu hocam. Gelirim belli dediğin gibi, var tabii ki o fiyatlara da bmw, Mercedes araçlar ancak bir hasar çıkardığında altından kalkması, ayrıca bakımları benim için sorun olacak. Ben parça, yakıt maaliyetinden dolayı o araçlara baktım zaten. Benim de izlediğim videolar ve okuduğum yorumlar sizin dediğinizi yansıtıyor, WV ve skoda octavia modellerinin bazılarına baktım, passatlar 220'den aşağı yok, Jetta'lar ellerinde yok, sedan araç tercih ettiğimden diğerlerini sormadım, octavia ekim ayı gibi gelecek diyorlar o bana çok saçma geldi beklemesi sıkıntı. 308'lere bakamadım yalan olmasın.
@vnd3 peugot 301 130 bin lira, evet ötv indirimi bekleyebilirim dediğiniz gibi. İkinci el piyasası da almış başını gidiyor en mantıklısı o gibi duruyor, Mercedes'leri kaldırabilir miyim bilmiyorum bütçeyi kontrol etmek lazım :D.
@Hells Bells tamam hocam bekliyorum dediğini teşekkür ediyorum, öyle bir durum varsa değerlendirebilirim.
Bulamadım. Bir yerde video da mı gördüm gazete mi hatırlamıyorum.

@Sahmeran07 teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum.
@mseryındex çok hoşuma gitti şimdi baktım da fiyatlandırmalar da hoş geldi gerçekten, akşama birkaç video izleyip değerlendirmesini yapmalıyım, katılıyorum 2015 2014 yüksek model araç zor gibi, teşekkür ederim.
@Hells Bells sağlık olsun bende bir araştırma yapayım madem.

Yeni konular

Geri
Yukarı