180.000 TL'ye araç tavsiyesi

2012 Tiguan ile sanayiden çıkamazsınız. Alman arabaları çok fazla yükseltiliyor ama bir o kadar da arızalanıyor.
Audi, BMW ve VW bu markalar alt sınıflarda malzemeden çalmaktadır bu doğru bilgi ancak herhangi bir sınıf Mercedes o yaşlarda hala sağlam olur.

Araba sever olarak bir sözüm vardır. "Bir Mercedes'e binene kadar, gerçekten bir Alman arabasına binmiş sayılmazsın."

Yani, Alman araba kültürünü en iyi yansıtan marka Mercedes'tir. Ekonomik, sağlam, uzun ömürlü ve rahattır. En alt sınıfında dahi malzemeden çaldığını göremezsiniz.

Alt gruplarda ise SEAT, Skoda, Porsche sağlamdır. Sıkıntı yaşamazsınız fakat SEAT İspanyol-Alman işbirliğiyle yürütülen bir markadır dolayısıyla Alman arabaları kadar ekonomik araba beklemeyiniz.

Aynı şekilde Skoda da Çek-Alman işbirliğiyle yürütülmektedir.

Opel hakkında ise bir bilgim yok.

Audi, BMW ve VW bu markalar alt sınıflarda malzemeden çalmaktadır bu doğru bilgi ancak herhangi bir sınıf Mercedes o yaşlarda hala sağlam olur.

Araba sever olarak bir sözüm vardır. "Bir Mercedes'e binene kadar, gerçekten bir Alman arabasına binmiş sayılmazsın."

Yani, Alman araba kültürünü en iyi yansıtan marka Mercedes'tir. Ekonomik, sağlam, uzun ömürlü ve rahattır. En alt sınıfında dahi malzemeden çaldığını göremezsiniz.

Alt gruplarda ise SEAT, Skoda, Porsche sağlamdır. Sıkıntı yaşamazsınız fakat SEAT İspanyol-Alman işbirliğiyle yürütülen bir markadır dolayısıyla Alman arabaları kadar ekonomik araba beklemeyiniz.

Arabalar zaten ikiye ayrılır.
1- Mercedes Benz
2 - Diğerleri

Üst sınıflardan bahsetmedim zaten, onların yeri ayrı. Alman tankı diye abartıldığı için bahsettim, Skoda'da daha yeni şanzıman sorunu yaşadığım için lütfen Skoda demeyin ; 46 bin lira değişim ücreti talep ediyorlar. Araçta da hiçbir sorun yoktu bakım anlamında. Meşhur trim seslerinde de bahsetmiyorum Seat'ın. Deneyimlemesem tamam diyeceğim de hiç de iyi tecrübelerim yok orta sınıf Alman markalarında.

Skoda'da daha yeni şanzıman sorunu yaşadığım için lütfen Skoda demeyin ; 46 bin lira değişim ücreti talep ediyorlar. Araçta da hiçbir sorun yoktu bakım anlamında.
Biz 2004 yılında 2004 model 0 Skoda Fabia aldık ve 11 yıl kullanıp sattık. Bu süreç içinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Aracın bilgilerini yazar mısınız lütfen?

Meşhur trim seslerinde de bahsetmiyorum Seat'ın. Deneyimlemesem tamam diyeceğim de hiç de iyi tecrübelerim yok orta sınıf Alman markalarında.
Eski SEAT Leonlar kronik problemlidir fakat yeni modellerde bu problemler çözüldü diye biliyorum.

Orta sınıf Alman markalarının modellerinde seç, beğen ve al yapamazsınız. Araştırmanız şart.

Ayrıca, arkadaş SUV istiyor. SEAT Ateca dahil 1 tane iyi bakılmış ve kazasız olmasına rağmen ciddi derece problemleri olan orta sınıf Alman markalı imzalı SUV gösteremezsiniz.

Yine de orta sınıf Alman markaları yerine aynı maliyetteki üst sınıf Japon ve Amerikan markalarını tercih ederim. Qasqhai'yi önermemin nedeni de bu.

Son düzenleme:
Üst sınıflardan bahsetmedim zaten, onların yeri ayrı. Alman tankı diye abartıldığı için bahsettim, Skoda'da daha yeni şanzıman sorunu yaşadığım için lütfen Skoda demeyin ; 46 bin lira değişim ücreti talep ediyorlar. Araçta da hiçbir sorun yoktu bakım anlamında. Meşhur trim seslerinde de bahsetmiyorum Seat'ın. Deneyimlemesem tamam diyeceğim de hiç de iyi tecrübelerim yok orta sınıf Alman markalarında.
Teklikten yola çıkarak çokluk sonucuna varıp genelleme yapmak yanlıştır. Tümevarım metodu her zaman her yerde kullanılmaz. Yani size denk gelen hatalı bir ürün herkeste de var diyemezsiniz. Alman orta sınıf arabalarını küçümserken, muadili olarak neyi görüyorsunuz merak ettim açıkçası.

Teklikten yola çıkarak çokluk sonucuna varıp genelleme yapmak yanlıştır. Tümevarım metodu her zaman her yerde kullanılmaz. Yani size denk gelen hatalı bir ürün herkeste de var diyemezsiniz. Alman orta sınıf arabalarını küçümserken, muadili olarak neyi görüyorsunuz merak ettim açıkçası.
Tek ben de olsa keşke, dsg arızası hatasını da seyrelti sayarsanız vay halimize.
Biz 2004 yılında 2004 model 0 Skoda Fabia aldık ve 11 yıl kullanıp sattık. Bu süreç içinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Aracın bilgilerini yazar mısınız lütfen?

Eski SEAT Leonlar kronik problemlidir fakat yeni modellerde bu problemler çözüldü diye biliyorum.

Orta sınıf Alman markalarının modellerinde seç, beğen ve al yapamazsınız. Araştırmanız şart.

Ayrıca, arkadaş SUV istiyor. SEAT Ateca dahil 1 tane iyi bakılmış ve kazasız olmasına rağmen ciddi derece problemleri olan orta sınıf Alman markalı imzalı SUV gösteremezsiniz.

Yine de orta sınıf Alman markaları yerine aynı maliyetteki üst sınıf Japon ve Amerikan markalarını tercih ederim. Qasqhai'yi önermemin nedeni de bu.
O kadar para verdikten sonra araştırmak çok can sıkıcı değil mi? Almanlara kusursuzmuş gibi öven halkımıza sormak lazım. Trim sesi hala devam ediyor ayrıca. Sorun şanzıman kaynaklı yaşandı dsg anlamında, değiştirmeye gücüm de yetmedi ; tamir ettirdim. Bacanakta da vardı, o da yaşadı. 5008'ler, 508'ler varken Alman arabalarını tercih etmem şahsen.

O kadar para verdikten sonra araştırmak çok can sıkıcı değil mi? Almanlara kusursuzmuş gibi öven halkımıza sormak lazım.
Ben zaten para verdikten sonra araştırın demedim. Araştırmadan almayın dedim. Maalesef ki halkımızda inanılmaz seviyede Alman sevgisi vardır, haklısınız. Ancak herhangi bir Mercedes gibi gerçek Alman arabaları kusursuzdur ama bahsettiğiniz Alman sevgisinden dolayı bunların içinde VW Passat gibi abartılanlar vardır.
Sorun şanzıman kaynaklı yaşandı dsg anlamında, değiştirmeye gücüm de yetmedi ; tamir ettirdim. Bacanakta da vardı, o da yaşadı.
Aracınızın bilgilerini istemiştim hocam size zahmet olacak ama.
5008'ler, 508'ler varken Alman arabalarını tercih etmem şahsen.
Yeni Peugeot modelleri her ne kadar ödül alsa da Fransız arabaların işçilikleri kötü olduğundan ömürleri kısadır. Uzun vadede birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Orta sınıf Alman yada Fransız markaları yerine aynı maliyetteki Nissan, Toyota gibi üst sınıf Japon markalarını seçmek daha güvenli bir tercih olacaktır.

Ben zaten para verdikten sonra araştırın demedim. Araştırmadan almayın dedim. Maalesef ki halkımızda inanılmaz seviyede Alman sevgisi vardır, haklısınız. Ancak herhangi bir Mercedes gibi gerçek Alman arabaları kusursuzdur ama bahsettiğiniz Alman sevgisinden dolayı bunların içinde VW Passat gibi abartılanlar vardır.

Aracınızın bilgilerini istemiştim hocam size zahmet olacak ama.

Yeni Peugeot modelleri her ne kadar ödül alsa da Fransız arabaların işçilikleri kötü olduğundan ömürleri kısadır. Uzun vadede birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Orta sınıf Alman yada Fransız markaları yerine aynı maliyetteki Nissan, Toyota gibi üst sınıf Japon markalarını seçmek daha güvenli bir tercih olacaktır.
Fransız arabalarının eski imajıyla şu anki hallerinden gram eseri yok hocam. Çok sağlam araç çıkartıyor Renault ile Peugeot orta segmentte. Kalite anlamından da ödün vermiyorlar ; motor verimlilikleri on numara. Uzak Doğu araçları güzel cidden, sorunsuz sürüş sunarlar uzun yıllar. Benim eski araç 2014 Skoda Octavia dizel otomatik.

Fransız arabalarının eski imajıyla şu anki hallerinden gram eseri yok hocam. Çok sağlam araç çıkartıyor Renault ile Peugeot orta segmentte. Kalite anlamından da ödün vermiyorlar ; motor verimlilikleri on numara. Uzak Doğu araçları güzel cidden, sorunsuz sürüş sunarlar uzun yıllar. Benim eski araç 2014 Skoda Octavia dizel otomatik.
Alman araçlarını eleştirip Fransız araçlarını övmek bana çok akıllıca gelmiyor. Ancak Toyota, Honda, Kia, Hyundai konusunda katılıyorum. Güzel araçlar yapıyorlar. Ancak ben bir Renault ile asla bir VW karşılaştırmam açıkçası.

Fransız arabalarının eski imajıyla şu anki hallerinden gram eseri yok hocam. Çok sağlam araç çıkartıyor Renault ile Peugeot orta segmentte. Kalite anlamından da ödün vermiyorlar ; motor verimlilikleri on numara.
Anlıyorum ancak tercih meselesi hocam ben asla orta sınıf Fransız marka imzalı arabalar tercih etmem. Güvenilir seçenek gibi gelmiyor orta sınıf Alman ve üst sınıf Japon markalar varken. Deneyimlerim bu yönde açıkcası.
Benim eski araç 2014 Skoda Octavia dizel otomatik.
Hocam bu araçta şanzıman sorunu pek de olası değil dürüst olmak gerekirse sizde olan hatanın bir rastlantı olduğunu düşünüyorum. Kamiq falan deseydiniz 1.0 motorun o kasayı taşımadığına bağlayabilirdik yaşadığınız problemi ancak Octavia problem çıkartmayan, sağlam ve piyasası iyi olan bir f/p arabası olarak biliniyor. Tıpkı Fabia gibi.
Ancak Toyota, Honda, Kia, Hyundai konusunda katılıyorum. Güzel araçlar yapıyorlar.
Hyundai bu klasmana dahil olamaz hocam. Abim, Sea Wax Oto Yıkama işletmesinin sahibi. Kendisi bana "Hyundai, pelte gibi en dandik arabalardan." demişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı