180.000 TL'ye araç tavsiyesi

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Arkadaşlar 180.000 TL'ye kadar araç önerebilir misiniz? Öncelikle SUV, 120 HP üstü, sportif ve yaşı çok büyük olmayan araç arıyorum. SUV olması şart değil ama olursa da güzel olur.

Aklımda olanlar:
2012 Tiguan,
2012 Captiva,
2012-2013 Giulietta,
2012-2013 Civic,
2011-2013 Insignia

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 180.000 TL'ye kadar araç önerebilir misiniz? Öncelikle SUV, 120 HP üstü, sportif ve yaşı çok büyük olmayan araç arıyorum. SUV olması şart değil ama olursa da güzel olur.

Aklımda olanlar:
2012 Tiguan,
2012 Captiva,
2012-2013 Giulietta,
2012-2013 Civic,
2011-2013 Insignia

2012 üstü sportagelere bakabilirsiniz. 140HP motoru var 1,6 litrelik modellerde. Eco modda 8,8 litre yakmakta. Ayrıca yeni kasası çıkana kadar da sınıfìnın en sağlamydı kendisi. (2010-2015 yılları arasında )
Biz şu an 2014 model en dolu kasasını kullanmaktayız. Tüm opsiyonları sahip şekilde. Çok memnunuz bu araçtan sonra sorento almayı düşünüyoruz. 2013 yılında 2011 model cerato almıştık 6 yıl 1 defa tamir yüzü görmedi. Bakımdan bakıma servise gittik. Şu anki aracımızı ise 2 yıldır kullanmakyız ve hiç sorun yaşamadık.

2012 üstü sportagelere bakabilirsiniz. 140HP motoru var 1,6 litrelik modellerde. Eco modda 8,8 litre yakmakta. Ayrıca yeni kasası çıkana kadar da sınıfìnın en sağlamydı kendisi. (2010-2015 yılları arasında )
Biz şu an 2014 model en dolu kasasını kullanmaktayız. Tüm opsiyonları sahip şekilde. Çok memnunuz bu araçtan sonra sorento almayı düşünüyoruz. 2013 yılında 2011 model cerato almıştık 6 yıl 1 defa tamir yüzü görmedi. Bakımdan bakıma servise gittik. Şu anki aracımızı ise 2 yıldır kullanmakyız ve hiç sorun yaşamadık.
Çok teşekkürler evet Sportage önerisini birkaç kez aldım. Dikkate alacağım sanırım. Peki Tiguan hakkında ne düşünüyorsunuz. Bahsettiğim modelde 1.4 TSİ, 120 HP motor var. Sanırım biraz çok yakıyor.

Çok teşekkürler evet Sportage önerisini birkaç kez aldım. Dikkate alacağım sanırım. Peki Tiguan hakkında ne düşünüyorsunuz. Bahsettiğim modelde 1.4 TSİ, 120 HP motor var. Sanırım biraz çok yakıyor.

Tiguan a bir defa bindim. Sportage e göre dar geldi açıkçası. Bir de çok yaktığını söylğyorlar.

Bana kalırsa o yaştaki araçlara o fiyatları vereceğime 2020 kasa duster alırım off road tarzı aksesuar modifiye ederim hem sorunsuz kafam rahat binerim hemde satacağım zaman anında elimden çıkarırım.

+Yakıtı düşük
+Km düşük Model yüksek
+Sorunsuz
+Masrafsız
+Piyasası hızlı

Gibi artıları varken 2012 model araçlara o fiyatları vermenin mantıklı yanı yok.

Önerim kesinlikle Türkiye piyasasındaki en dolu SUV'lardan bir tanesi olan Nissan Qasqhai aracının eski modelleri olacaktır. Bence en güzeli 2015-2016 modelleri. Bütçenize de tam uygun modelleri bunlar.
BMW X1 veya X3 bakabilirsiniz.
Hocam araştırmadan, soruşturmadan yorum veya öneri yapmayın lütfen. O arabalara bindiniz mi? Araçlar vites geçişi yaparken dağılıyor. BMW, Audi markaları düşük serilerinden masraf kısıyor üst modellerden (en az X5 ve dengi) almayacaksanız kesinlikle tavsiye etmem fakat Mercedes'in her modelini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Bana kalırsa o yaştaki araçlara o fiyatları vereceğime 2020 kasa duster alırım off road tarzı aksesuar modifiye ederim hem sorunsuz kafam rahat binerim hemde satacağım zaman anında elimden çıkarırım.

+Yakıtı düşük
+Km düşük Model yüksek
+Sorunsuz
+Masrafsız
+Piyasası hızlı

Gibi artıları varken 2012 model araçlara o fiyatları vermenin mantıklı yanı yok.
Duster sıfır fiyatı bütçemin üzerinde bir de aracın tasarımı, performansı hoşuma gitmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı