180.000 TL'ye araç tavsiyesi

Son 4 yıldır VW ve Peugeot gayet de hem fiyat hem de pazar segmentinde birbirlerine rakipler. Markalar dönemsel olarak iniş/çıkış yaşarlar, Peugeot da grup olarak (PSA) Opel'i satın alarak eksik yönlerini kapattı ve çıkışını yaptığı dönemde.

Küçümsenen Citröen, içinde olduğu her segmentte konfor bakımından üst sıralarda oluyor. Opel (artık büyük oranda Fransız mühendisliği) eskiden beri sertliği ve yol tutuşuyla ünlü markalardan biri ve GM yapısından çıkıp PSA ile kendini buldu. Peugeot da şu anda rakibi VW'e göre biraz daha sportif tarafı seçmiş durumda. Daha geniş iç mekan ve daha fazla konfor isteyen Passat/Tiguan/Golf/Polo'ya gidiyor. Daha sportif sürüş ve daha dikkat çeken tasarım isteyenler de 508/3008/308/208'e gidiyor. Çok basit bir pazar denklemi, bu denklemde VW'in tam karşısına geçmek için de Peugeot yıllardır doğru adımları atıyor.

Al sana bir örnek daha; Fransız diye küçümsediğiniz Renault çok uzun zamandır Dünya'daki en yüksek güvenliğe sahip markalardan biri.

Önyargılarla, dönemsel farklılıkları bilmeden yorum yapmamak lazım.

Önceki kasa Tiguan'ı kullanmadım.

Captiva 4 çeker değilse uzak dur çünkü aşırı önden kayma sorunu var, gerçi 4 çeker olsa da uzak dur çok sık arıza çıkaran bir araç.

Giulietta sürüşü güzel, yol tutuş iyi, tasarım harika ama 2. elde alırken dikkatli olmak lazım. Özellikle mekanik sorunlar Alfa'nın hâlâ kurtulamadığı bir problemmiş duyduğum kadarıyla.

Önceki kasa Civic'i kullanmadım ama @Asım Demir yardım edebilir.

Önceki kasa Insignia genel olarak iyi araç. Sorunlu olan bir motor seçeneği vardı hatırladığım kadarıyla, hangisi emin değilim. Bakım masrafları ve hata oranları konusunda tecrübem yok.
Yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkürler.

Giulietta güzel bir tercih olabilir ama yazdığın listeye oranla temiz bulma ihtimali daha düşük. Uzun kullanım Alfaları bilmediğim için bir şey demiyorum.

Civic sorunsuzluğu ile göz kırpıyor ama eski kasada turbo motor var mı bilmiyorum, ben atmosferik almazdım.

Tiguan ve Captiva hakkında bilgim yok.

1.6 turbo motorlu - 170 PS makyajlı Insignia birazcık pazarlıkla tercih edilebilir ve ihtiyacını da karşılar. Bildiğim kadarıyla makyajlı 1.6'da sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı