180.000 TL'ye araç tavsiyesi

Alman araçlarını eleştirip Fransız araçlarını övmek bana çok akıllıca gelmiyor. Ancak Toyota, Honda, Kia, Hyundai konusunda katılıyorum. Güzel araçlar yapıyorlar. Ancak ben bir Renault ile asla bir VW karşılaştırmam açıkçası.
Neden övmeyeyim Fransızları? VW'nin sorunları kadar abartılmıyor maalesef.
Hocam bu araçta şanzıman sorunu pek de olası değil dürüst olmak gerekirse sizde olan hatanın bir rastlantı olduğunu düşünüyorum. Kamiq falan deseydiniz 1.0 motorun o kasayı taşımadığına bağlayabilirdik yaşadığınız problemi ancak Octavia problem çıkartmayan, sağlam ve piyasası iyi olan bir f/p arabası olarak biliniyor. Tıpkı Fabia gibi.
Hocam sorun bana özel değil ki, çevremde çoğu kişide yaşanmış bir durum. Para çıkana kadar ben de sanırdım olmaz diye. F/P araç da sayılmaz şahsen Octavia.

Neden övmeyeyim Fransızları? VW'nin sorunları kadar abartılmıyor maalesef.

Hocam sorun bana özel değil ki, çevremde çoğu kişide yaşanmış bir durum. Para çıkana kadar ben de sanırdım olmaz diye. F/P araç da sayılmaz şahsen Octavia.
VW ile hiçbir Fransız aracı kıyaslanamaz bile.

Şu cümleyle bütün taşıt bilginizi özetlemiş oldunuz.
Evet siz zamanında amblemini üzerinde taşıyan köpükleri kuş gibi olan kapı aralarına koyan Fransız araçları ile Alman araçlarını kıyaslayarak çok güzel gösterdiniz bilginizi. 😂 Tabii ki bu bir ölçüt değil ama Fransız araçları ile Alman araçlarını kıyaslamak nedir ya? 😂

Hocam 2015/16 jetta veya 2012/13 Passat bakabilirsiniz. Ayrıca 230/240 bandında 0 km 1.3 Megane aldı geçen ay arkadaşım güzel araç renaulta karşı ön yargımi bile kırdı.🙂
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Evet Passat, Jetta bunlar cok güzel arabalar. Ancak 1.3 araç kullanmak istemiyorum açıkçası şu an kullandığım araç 1.4 ve daha fazla performans istiyorum.

Fransız araçları ile Alman araçlarını kıyaslamak nedir ya? 😂
Son 4 yıldır VW ve Peugeot gayet de hem fiyat hem de pazar segmentinde birbirlerine rakipler. Markalar dönemsel olarak iniş/çıkış yaşarlar, Peugeot da grup olarak (PSA) Opel'i satın alarak eksik yönlerini kapattı ve çıkışını yaptığı dönemde.

Küçümsenen Citröen, içinde olduğu her segmentte konfor bakımından üst sıralarda oluyor. Opel (artık büyük oranda Fransız mühendisliği) eskiden beri sertliği ve yol tutuşuyla ünlü markalardan biri ve GM yapısından çıkıp PSA ile kendini buldu. Peugeot da şu anda rakibi VW'e göre biraz daha sportif tarafı seçmiş durumda. Daha geniş iç mekan ve daha fazla konfor isteyen Passat/Tiguan/Golf/Polo'ya gidiyor. Daha sportif sürüş ve daha dikkat çeken tasarım isteyenler de 508/3008/308/208'e gidiyor. Çok basit bir pazar denklemi, bu denklemde VW'in tam karşısına geçmek için de Peugeot yıllardır doğru adımları atıyor.

Al sana bir örnek daha; Fransız diye küçümsediğiniz Renault çok uzun zamandır Dünya'daki en yüksek güvenliğe sahip markalardan biri.

Önyargılarla, dönemsel farklılıkları bilmeden yorum yapmamak lazım.

Aklımda olanlar:
2012 Tiguan,
2012 Captiva,
2012-2013 Giulietta,
2012-2013 Civic,
2011-2013 Insignia
Önceki kasa Tiguan'ı kullanmadım.

Captiva 4 çeker değilse uzak dur çünkü aşırı önden kayma sorunu var, gerçi 4 çeker olsa da uzak dur çok sık arıza çıkaran bir araç.

Giulietta sürüşü güzel, yol tutuş iyi, tasarım harika ama 2. elde alırken dikkatli olmak lazım. Özellikle mekanik sorunlar Alfa'nın hâlâ kurtulamadığı bir problemmiş duyduğum kadarıyla.

Önceki kasa Civic'i kullanmadım ama @Asım Demir yardım edebilir.

Önceki kasa Insignia genel olarak iyi araç. Sorunlu olan bir motor seçeneği vardı hatırladığım kadarıyla, hangisi emin değilim. Bakım masrafları ve hata oranları konusunda tecrübem yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı