19.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Güçlü bir oyun oynarken performans moduna almak şart oluyor ekran kartı watt değerlerinden tam olarak yararlanmak için. Özel ayar bile yapılsa fanlara güçlü bir oyunda minimum 5200-5500RPM arasına çekilebiliyor ki bu da ciddi şekilde performansa etki ediyor cihaz ısınıyor. Rekabetçi oyunlarda turbo boos kapattığınız zaman da çok ciddi FPS düşüşleri yaşanıyor işlemci gücünü tam kullanmadığından. Ben baya uğraştım ayarlara vs en son dediğim gibi satmak zorunda kaldım yoksa harici memnun kalmadığım hiçbir özelliği olmayan bir cihazdı. Fakat alacak kişilere ilk sırada ne yazık ki öneremiyorum bu yaşadıklarımdan sonra :/
Turbo boost modunu kapatarak sadece işlemciyi sınırlandırmış oluyor ekran kartını değil. Ekran kartını tam kapasite hâlâ kullanabilirsiniz. Turbo boost modunu kapattığım zaman Valorantda max 10 fps fark etti. Diğer oyunlarda ben bir kayıp göremedim şahsen.

Turbo boost modunu kapatarak sadece işlemciyi sınırlandırmış oluyor ekran kartını değil. Ekran kartını tam kapasite hâlâ kullanabilirsiniz. Turbo boost modunu kapattığım zaman Valorantda max 10 fps fark etti. Diğer oyunlarda ben bir kayıp göremedim şahsen.
Hocam zaten yazdığımı tam okursanız turbo boost kapatınca işlemciyi tam verimli kullanamadığından kaynaklı rekabetçi oyunlarda FPS düşüşü yaşadığımı belirttim. Bende problem yarattı açıkçası 3060 laptopta 300 fps alacağım oyundan niye 150 fps alayım dedirtti. Valorant ekran kartını da sanırım biraz kullanan bir oyun olabilir tam hakim değilim. Ben problemi başka oyunda yaşadım. Birde işlemci gücü aşağı çekildiği zamanda ister istemez ekran kartının da tam performans çalışmasını etkileyebiliyor. Yani son çare olmalı bence turbo boost olayı. Niye o güzelim hızdan yararlanmayalım ki ? :)

Hocam zaten yazdığımı tam okursanız turbo boost kapatınca işlemciyi tam verimli kullanamadığından kaynaklı rekabetçi oyunlarda FPS düşüşü yaşadığımı belirttim. Bende problem yarattı açıkçası 3060 laptopta 300 fps alacağım oyundan niye 150 fps alayım dedirtti. Valorant ekran kartını da sanırım biraz kullanan bir oyun olabilir tam hakim değilim.
Abartmışsınız hocam. 300'den çat diye 150'ye düşmez.

Bu kasa pek önerilmiyor diye biliyorum. (Isıdan ötürü)

Abartmışsınız hocam. 300'den çat diye 150'ye düşmez.

Bu kasa pek önerilmiyor diye biliyorum. (Isıdan ötürü)

Benim yorum yaptığım ve kullandığım ürün tam olarak budur.
acer

Fazla ısınan bir işlemci olduğunu öğrendim sonradan belki de benim yaşadığım problem işlemci kaynaklıydı. O da olabilir :)

i7 12700H​

Benim yorum yaptığım ve kullandığım ürün tam olarak budur.
acer

Fazla ısınan bir işlemci olduğunu öğrendim sonradan belki de benim yaşadığım problem işlemci kaynaklıydı. O da olabilir :)

i7 12700H​

Ben de sizin paylaştığımız linkteki kasadan bahsediyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı