1ms vs 5ms FreeSync Monitör

Sagoita

Kilopat
Ben çok güzel bir sistem alıyorum (AMD RX 580'li). Son olarak monitöre denk geldim. Şimdi ben oyun çok oynuyorum fakat profesyonellikten kastım yok. Amacım rahat bir şekilde keyfime bakmak. Şimdi sorumuza gelirsek:

1 ms Freesync destekli bir monitör mü?

5 ms Freesync bulunmayan bir mönitör mü?
yoksa
1 ms Freesync bulunmayan bir mönitör mü?

Hangisini alacağıma karar veremedim. Bütçemi düşünüyorum ve gereksiz ise para harcamayı hiç sevmiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çok güzel bir sistem alıyorum (AMD RX 580'li). Son olarak monitöre denk geldim. Şimdi ben oyun çok oynuyorum fakat profesyonellikten kastım yok. Amacım rahat bir şekilde keyfime bakmak. Şimdi sorumuza gelirsek:

1 ms Freesync destekli bir monitör mü?

5 ms Freesync bulunmayan bir mönitör mü?
yoksa
1 ms Freesync bulunmayan bir mönitör mü?

Hangisini alacağıma karar veremedim. Bütçemi düşünüyorum ve gereksiz ise para harcamayı hiç sevmiyorum.

Teşekkürler.

Tabiki de 1ms freesnyc monitör

Tepki süresi çok önemli bir değer değil 5-1 gözün algılamaz büyük ihtimalle :) Ama Freesnycden bahsediyorsun bu baya fark koyar. Hem renkler hem de oluşma potansiyeli olan kesilme tırtıklanmalardan baya pozitif yönde sonuç alırsın. Gördüğümden söylüyorum.

1 ms Freesync'li monitörü alabiliyorsan 5 ms Freesync'li de alabilmelisin. Neden Ms değeri 5 olunca Freesync özeliği kayboluyor?

Bütçeni çok düşünüyorsan 5ms Freesync.
Alabilirim diyorsan 1ms Freesync.
Renkler bire bir olsun diyorsan da IPS panel.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı