1x16 Crucial Ballistix RAM'e overclock

Bu bütçede Chip'e bakılmaz. En ucuz hangisiyse onu alıp geçmek daha mantıklı olur.

Yanlış anlaşılmasın hepsinde sadece XMP açıp kullanmaklık chip vardır yani overclock potansiyelleri pek yoktur. Tabii bu bütçede kaliteli chipi olan varsa o alınır ama yok yani.

Benim bildiğim sadece bu var.
Teşekkürler. @Süleyman Yusuf @Amanita
Bunlardan hangisi daha iyi bir seçenek olur. Gördüğüm kadarıyla hepsi aynı CL değerine sahip. Çip kalitesi olarak hangisi daha iyi?
Bu fiyat skalasındakilerin hepsinde rastgele çip konuluyor. Görünüş istiyorsanız RGB olan bir modeli alabilirsiniz. Onun dışında yukarıda attığımdan 2 adet alıp yine OC yapmak için kullanılabilir.

Benim bildiğim sadece bu var.

Bu fiyat skalasındakilerin hepsinde rastgele çip konuluyor. Görünüş istiyorsanız RGB olan bir modeli alabilirsiniz. Onun dışında yukarıda attığımdan 2 adet alıp yine OC yapmak için kullanılabilir.

Jumbum pek güvenilir değil diye biliyorum ama emin değilim. Evet Ballistix RAM bulunabilirse 2 tane alınabilir. 2.elde 1100e satan da vardı sanırım 2x8 3600 MHz.

Jumbum pek güvenilir değil diye biliyorum ama emin değilim. Evet Ballistix RAM bulunabilirse 2 tane alınabilir. 2.elde 1100e satan da vardı sanırım 2x8 3600 MHz.
Jumbum'un Technopat'a kayıtlı hesabı var. Ayrıca kendim de alışveriş yaptım. Güvenilir diyebilirim.

Son düzenleme:
Tamam ondan iki tane alacağım. i5-11400F ile 3600MHz'e çıkartmam sorun yaşatır mı yine? Ayrıca kit halinde satılan ürünler kadar sağlıklı olur mu?
Kendim de ayrı ayrı 4 adet ballistix RAM aldım ve beraber kullanıyorum. Bu konuda problem olacağını sanmam.

3600MHz olayı ise tamamen sizin işlemci bellek kontrolcüsünün kalitesine bağlı. Şuan hazırda kullandığınız bellek ile 3600Mhz/CL16-18-18-36/DramV=1.35v/SA=1.25v/IO2=1.3v deneyebilir misiniz? Eğer çalıştırabiliyorsanız büyük ihtimalle bu alacağınız bellekler de o şekilde çalışır.

Tamam ondan iki tane alacağım. i5-11400F ile 3600MHz'e çıkartmam sorun yaşatır mı yine? Ayrıca kit halinde satılan ürünler kadar sağlıklı olur mu?

Ballistix RAM'lerde kit olmasa da sorun olmaması gerekir. İkisi de birebir aynıdır zaten. Eğer 3600 MHz overclock yapmasan bile 3200 MHz normal XMP ile kullanırsın. Dual channel kullanmak zaten asıl amaç. Yani 3200 ile 3600 arasında pek fark olmaz zaten.

Ballistix RAM'lerde kit olmasa da sorun olmaması gerekir. İkisi de birebir aynıdır zaten. Eğer 3600 MHz overclock yapmasan bile 3200 MHz normal XMP ile kullanırsın. Dual channel kullanmak zaten asıl amaç. Yani 3200 ile 3600 arasında pek fark olmaz zaten.
Katılıyorum, kaldı ki 3600MHz olmasa bile 3200MHz CL14 olur.

Katılıyorum, kaldı ki 3600MHz olmasa bile 3200MHz CL14 olur.
RAM'lerin ilk 3 zamanlamasını değiştirince neredeyse hiçbir performans artisi kazanmış olmuyorsunuz. O yuzden isterseb CL11 calistir pek fark olmayacak. Onemli olan alt zamanlamalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı