2-4 TB SSD önerisi

Sahip olduğum diskler şu şekilde
  1. 480GB Excaria Plus SSD
  2. 480GB PNY SSD
  3. 1TB WD Blue HDD
Laptopta takılı olan: Samsung 870 Evo 500GB
Macbook'tan çıkan taşınabilir: 750GB 80MB okuma/yazmalı hasarlı disk. (Masaüstü ve laptop arasında gezdiriyorum veya başka bilgisayarlara takıyorum. Bunu takamam.)

Şu anda olan görüntü:

Eki Görüntüle 2062826

Ben genel olarak öyle oyunları bitirip siliyim kafasında bir insan değilim, oyunlar zaten yıllar geçtikçe boyutu artıyor + SSD istiyor. Hikaye oyunu deyip geçtiğimiz oyunlar bile artık kaplamalardan dolayı SSD ister oldu. Bende CP77, Metro Exodus, RDR 2 gibi oyunlar aynı anda bilgisayarımda bulunur; istediğim zaman kafama göre girip oynarım.

Ben 500+500+1TB depolamaya yetemiyorken 500GB laptop kullanan arkadaşlar nasıl rahat edebiliyor bilmiyorum. Artı olarak oyunların videolarını çektiğim için 90GB'lık video deposu var şu an güncel olarak.

Eniştem okulda bilgisayar öğretmeni. 5400RPM tarzı diskler vardır onda. Fakat olay burada başlıyor onu bulsam neyime yarayacak? (Ücretsiz seçenek)

2 bin civarına sıfır kullanılmamış Samsung 970 Evo Plus bulabildim. Bunu alırsam aparat almam lazım PCI slotu için. O da ekran kartının önünde dikilecek ve ısıyı da emecek. Şimdiki kartım blower olsa da ileride alacağım 3 slotluk bir kart ile kullanamam. Ne yapsam bilemedim. SATA SSD'ye de o kadar para vermek istemiyorum. Tekrardan M-ATX anakarta pişman olduk.. 1 tane slota muhtaç kaldım ya resmen. (Pahalı seçenek)

DRAM'siz SSD'ler nasıl olur? Ömrü hızlı gider mi oyunlara karşı?

Excaria'yı satmak da istemiyorum, 1 sene oldu daha alalı ve satmak da uğraştırıcı açıkcası.

12100F,
H610M-B,
RTX 2080 Blower.

@kino
Hocam gereksiz şeyleri silmeniz gerekiyor. Örneğin bitirdiğiniz hikaye oyunlarını silin.

Benim bilgisiyar 256 GB oyunlar 90 GB yer kaplıyor ve şuanda 80 GB boş yerim var size nasıl yetmiyor anlamıyorum.

Oyun"lar" 90 GB yer kaplıyor? Bende tek başına Cyberpunk 2077 o kadar yer kaplıyor, 256 GB'a ne koyuyorsun San Andreas falan mı?

Oyuncu değişikliği yapıldı, GB aynı olsa da PCI 4.0 SSD taktım kafa kafaya takasla.

1703440662146.png

Şu an Excaria Plus G2 2TB düşünüyorum fiyatından ötürü.

Bende de Adata xpc M.2 SSD var 500 GB'lık 150 GB Windows için C ve 350 GB kendi oyunlarım için D olarak kullanıyorum büyük oyunlardan pek yok eskiden GTA 5 oynuyordum ama Online sıkınca sildim Witcher 3 indirdim şimdi FSR 3 için bekliyorum FPS'ler pek iyi değil çünkü ama genel olarak 25-30 GB oyunlar var ve gayet de yetiyor alan. Ya komple büyük oyunlar indirmek yerine CP77 ve RDR 2 indirir ikisi arasında oynayıp bitirirsiniz ve silersiniz ya da 1 TB falan M.2 SSD'ler indirimde bolca görüyorum onlardan birini alıp sadece oyun için kullanabilirsiniz (video konusundaysa 5400RPM hard disk isteyebilirsin hem bilgisayardaki alandan yemez hem de yedeklemiş olursunuz).

Samsung'un SATA SSD'lerinde Rapid özelliğini açarak m.2'lerden daha yüksek hız elde edebilirsin. 32GB RAM öneririm bu özelliği kullanmak için. Böylece en ekonomik yoldan hızlı bir 4TB alan ekleyebilirsin sisteme.

Hem ayranım dökülmesin hemde tatsız olaylar yaşanmasın gibi bir durum. İstediğin boyutta HDD alıp her gün oynamadığın oyunları ona atabilirsin. Oynamak istediğinde de SSD'ye taşırsın. Senin kararın, her ihtimali sunmuşsun zaten. Israr edersen biz karar verebiliriz tabi senin için.

Sahip olduğum diskler şu şekilde
  1. 480GB Excaria Plus SSD
  2. 480GB PNY SSD
  3. 1TB WD Blue HDD
Laptopta takılı olan: Samsung 870 Evo 500GB
Macbook'tan çıkan taşınabilir: 750GB 80MB okuma/yazmalı hasarlı disk. (Masaüstü ve laptop arasında gezdiriyorum veya başka bilgisayarlara takıyorum. Bunu takamam.)

Şu anda olan görüntü:

Eki Görüntüle 2062826

Ben genel olarak öyle oyunları bitirip siliyim kafasında bir insan değilim, oyunlar zaten yıllar geçtikçe boyutu artıyor + SSD istiyor. Hikaye oyunu deyip geçtiğimiz oyunlar bile artık kaplamalardan dolayı SSD ister oldu. Bende CP77, Metro Exodus, RDR 2 gibi oyunlar aynı anda bilgisayarımda bulunur; istediğim zaman kafama göre girip oynarım.

Ben 500+500+1TB depolamaya yetemiyorken 500GB laptop kullanan arkadaşlar nasıl rahat edebiliyor bilmiyorum. Artı olarak oyunların videolarını çektiğim için 90GB'lık video deposu var şu an güncel olarak.

Eniştem okulda bilgisayar öğretmeni. 5400RPM tarzı diskler vardır onda. Fakat olay burada başlıyor onu bulsam neyime yarayacak? (Ücretsiz seçenek)

2 bin civarına sıfır kullanılmamış Samsung 970 Evo Plus bulabildim. Bunu alırsam aparat almam lazım PCI slotu için. O da ekran kartının önünde dikilecek ve ısıyı da emecek. Şimdiki kartım blower olsa da ileride alacağım 3 slotluk bir kart ile kullanamam. Ne yapsam bilemedim. SATA SSD'ye de o kadar para vermek istemiyorum. Tekrardan M-ATX anakarta pişman olduk.. 1 tane slota muhtaç kaldım ya resmen. (Pahalı seçenek)

DRAM'siz SSD'ler nasıl olur? Ömrü hızlı gider mi oyunlara karşı?

Excaria'yı satmak da istemiyorum, 1 sene oldu daha alalı ve satmak da uğraştırıcı açıkcası.

12100F,
H610M-B,
RTX 2080 Blower.

@kino
O sırada Sitemde toplamda 6TB =4 M.2 SSD takılı olan ben 4TB dolu 😅 ve 168GB Tek başına Yakaladım ekran videoları ve oyun videoları Yetmiyo aw niye yetsinki 🥲

Dosya Ekleri

• 20231122_185011.jpg
    20231122_185011.jpg
    287,6 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı