2 ayda 20 kilo verebilir miyim?

Merhaba, şu anda 17 yaşındayım, boyum 180cm ve kilom 109kg. 2 ay içerisinde 20 kilo verme gibi bir imkanım var mı acaba? Var ise nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz acaba?
Günde 5 km'i 1 saat 30 dakikada koşarsan 565 kalori yakarsın.
1 günde 565 ise
60 günde 16.950 kolori olur. Buda 2 kilo falan. Tabi bu matematiksel olarak. Kilon yaşına göre fazla. Buradan en az 4 kg verirsin. Kalori açığı lazım.
70 kilo ağırlığında olan bir kişi, 10 dakika içerisinde 50 mekik çekerse 90 kalori yakar.
109 kilo ağırlığında olan bir kişi, 10 dakika içerisinde 50 mekik çekerse yaklaşık olarak 140 kalori. [140,14285714285]
Mekiği 50 ile başlayarak her gün 20 arttır.
25 sınav çekersen 200 kalori. Her gün 5 arttır. 2 öğün ile besleneceksin.
Sabah: 3 yumurta 155 kalori. Ve 150 gram kiraz yemelisin. Bu da yaklaşık olarak 21 kiraz. Sabah için 155+75 kalori. Yani 230 kalori. İsterseniz çay da içebilirsiniz.
Akşam yemeği.
İlk gün çok acikacaksın. Normalde 3000 kalori alman lazım. Biz bunu 2400 yapacağız.
Yaklaşık olarak 1 kg tavuk ve ayran(az yağlı 100 gram) ile besleneceksin. Spor da yapacaksın. Her gün ısınmadan yapma bunları. Başarılar.

Ben verdiğimde olmamıştı sadece 1-2 kilo almıştım. Ama gerçekten sağlıksız bayağı kas erimesi olmuştu.

Fitness yapan ve aktif spor hayatı olan birisi olarak diyorum şok kilo vererek yağdan ve kastan kilo verirsiniz bu kısım doğru ama bünye ve vücudun bünyesi kısaca sinir ve kontrol mekanizmaları alışkın olmayacağı için tekrardan fazlaca yemeği isteği sonucu şok kilo verip alma durumuna gireceksiniz.

Serdar Aktolga'nın bu konuyla ilgili bir videosu var bulursam atarım.

Fitness yapan ve aktif spor hayatı olan birisi olarak diyorum şok kilo vererek yağdan ve kastan kilo verirsiniz bu kısım doğru ama bünye ve vücudun bünyesi kısaca sinir ve kontrol mekanizmaları alışkın olmayacağı için tekrardan fazlaca yemeği isteği sonucu şok kilo verip alma durumuna gireceksiniz.

Serdar Aktolga'nın bu konuyla ilgili bir videosu var bulursam atarım.
3 kilo falan kastan vermiştim sanırım, 10 kilo'da yağdan gitmişti galiba. Çünkü göbeğim vardı kocaman, o kayboldu.

Versen de bir yarısı belki daha fazlası kaslardan gidecek hiç güzel görünmeyecek yavaş yavaş kas ekleyerek ilerle o kiloyu 2 ayda versen daha iyi gözükmeyeceksin.

Geri
Yukarı