2 aylık spora gitmeye göre fiziğim iyi mi?

Fena değil brom. 2 ay içinde çok bir şey olmaz zaten. Eski haline göre gelişme var. Ama gerçekten ciddi manada vücudunda ki gelişmeleri 6-7 ay sonra göreceksin. Kol da biceps çalışırken negatiflere dikkat et ve triceps ağırlıklı çalış. Tricepsin uzun başına aban özellikle. Skull crusher, rope pushdown, overhead cable triceps extension gibi hareketleri yapabilirsin. Omuz başları için drop set lateral raise ve arka omuz için face pull yapmanı öneririm. Göğüste hem sıkıştırma hem de itiş hareketlerine önem ver. Sürece güven ve BASS!

Protein tozuna gelecek olursak çok da elzem bir supplement değil. Hatta hiçbir supplement elzem değil. Supplementler gerekli vitamin ve mineral ihtiyacınızı besinlerden karşılayamadığınız durumlarda telafi etmek için üretilen gıda takviyeleridir. Eğer siz günlük yeteri kadar et tüketiyorsanız, et proteini alabiliyorsanız çok da gerek yok protein tozuna.

Bu şekilde anlamak zor fotoğraf sadece karnını ve omuzlarını gösteriyor ayrıca efekt yapıldığı belli yüzünüzü kapatarak Full vücut fotoğrafı atarsanız ve efekt yapmadan o zaman daha iyi yorum yaparız.

Bu da bugün çektiğim bir resim, instagram hikayesine atmıştım :D

1684870390080.png

Aslında adam o kadar büyük değil ki sadece estetik. İlaç kullanmış olabilir ama o kadar yoktur.
İlaç filan alakam yok hocam, sadece kreatin ve her akşam yatmadan önce ton balığı.

Bu şekilde anlamak zor fotoğraf sadece karnını ve omuzlarını gösteriyor ayrıca efekt yapıldığı belli yüzünüzü kapatarak Full vücut fotoğrafı atarsanız ve efekt yapmadan o zaman daha iyi yorum yaparız.
İnstagramın kendi efektlerinden atıyorum rastgele.

Merhaba, 2 aydır spora gidiyorum ve fiziğimin iyi olup olmadığını sormak istiyorum. Ayrıca kreatin kullanıyorum ve protein tozu almama gerek var mı o konuda da emin değilim. Tavsiyeleriniz varsa alabilirim.

Boyum 180, kilom 63, yaşım 18.
Spora başlamadan önceki kilom 57.

Hocam bulk uygulamanızı tavsiye ederim. Sağlıklı bir şekilde kilo alarak aynı zamanda ağırlık çalışırsanız daha güzel bir vücudunuz olur. Protein tozu da kullanabilirsiniz herhangi bir zararı yoktur aksine faydası vardır yeter ki çalışın daha yolun başındasınız. Bu arada ayrıca bilek çalışmanızı tavsiye ederim bana göre vücudu en güzel gösteren bölgelerden biridir.

Fena değil brom. 2 ay içinde çok bir şey olmaz zaten. Eski haline göre gelişme var. Ama gerçekten ciddi manada vücudunda ki gelişmeleri 6-7 ay sonra göreceksin. Kol da biceps çalışırken negatiflere dikkat et ve triceps ağırlıklı çalış. Tricepsin uzun başına aban özellikle. Skull crusher, rope pushdown, overhead cable triceps extension gibi hareketleri yapabilirsin. Omuz başları için drop set lateral raise ve arka omuz için face pull yapmanı öneririm. Göğüste hem sıkıştırma hem de itiş hareketlerine önem ver. Sürece güven ve BASS!

Protein tozuna gelecek olursak çok da elzem bir supplement değil. Hatta hiçbir supplement elzem değil. Supplementler gerekli vitamin ve mineral ihtiyacınızı besinlerden karşılayamadığınız durumlarda telafi etmek için üretilen gıda takviyeleridir. Eğer siz günlük yeteri kadar et tüketiyorsanız, et proteini alabiliyorsanız çok da gerek yok protein tozuna.
Hocam bende 7 ay gittim spora geliştiğimi cidden hissediyordum ama bu dostumuz kadar gelişemedim sanırım bunun genetikle bir alakası var mı ? Hep doğal ilerledim bu arada toz falan hiç bir şey yok.

Geri
Yukarı